به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در  خطبه نماز جمعه امروز قزوین افزود: اجرای طرح بزرگ هدفمند کردن یارانه‏ها یک جراحی بزرگ اقتصادی بود که دولت توانسته آن را به خوبی اجرایی کند.

وی بیان کرد: دولت باید تلاش کند با کمترین مشکل به اجرای این طرح ادامه دهد.
ابوترابی با اشاره به نام گذاری امسال به سال جهاد اقتصادی و با تاکید بر اینکه امسال باید همه آحاد مردم به این امر توجه کنند، گفت: ایران به قدرت‏های برتر علمی، سیاسی و دفاعی در جهان تبدیل شده است و اکنون موقع آن رسیده که ایران به یک قدرت اقتصادی دست پیدا کند. 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: ایران در زمینه دفاعی به یک قدرت خوبی رسیده است و در این زمینه هر روز رو به رشد است.

ابوترابی بیان کرد: ایران با وجود داشتن مخازن غنی وعظیم انرژی، نیروهای متخصص، پتانسیل‏های بالا و موقعیت جغرافیای باید به یک قدرت اقتصادی برتر تبدیل شود و برای رسیدن به این امر به یک جهاد اقتصادی نیاز داریم و این جهاد اکنون آغاز شده است.

وی توسعه صادرات، تولید کالاهای با کیفیت و کم هزینه را ازعوامل دیگر برای جهاد اقتصادی نام برد و بر توسعه آن تاکید کرد. 

خطیب نماز جمعه قزوین در ادامه با اشاره به تحولات اخیر در کشورهای اسلامی بیان کرد: خاورمیانه در آستانه یک انقلاب و تحول بزرگ قرار دارد.

ابوترابی بیان کرد: آمریکا می‏خواهد با دموکراسی بر جهان حکومت کند و خاورمیانه یکی از بهترین نقاط جهان برای حکومت است چراکه در این نقطه انرژی نفت و گازغنی نهفته است که موتور حرکت اقتصاد هر کشور خواهد بود.

وی ادامه داد: براین اساس آمریکا برای اینکه بتواند حکومت کند ابتدا باید خاورمیانه را در دست خود نگه دارد ولی با قیام‏های اخیر کشورهای اسلامی آمریکا به این هدف دست پیدا نخواهد کرد.

ابوترابی افزود: آمریکا از یک قرن قبل زمینه رشد یک نظام نامشروع به نام اسرائیل را به وجود آورده است و آمریکا برای اینکه بتواند قدرت سیاسی خود را در جهان به خصوص در خاورمیانه حفظ کند به دنبال حفظ حکومت اسرائیل و تصرف خاورمیانه است. 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در30سال گذشته ایران به عنوان تولید کننده انرژی در دنیا مطرح بود و براین اساس یک ابزار در دست جهان خواران و آمریکا بود که هم اکنون توانسته به یک قدرت و یک نظام پرتوان برای رویاروی با اهداف آمریکا تبدیل شود و ایران توانست در آن زمان با انقلاب بزرگ از دست آمریکا رهایی یابد.

ابوترابی بیان کرد: ایران با قطع وابستگی از آمریکا توانست به یک قدرت و یک نظام سیاسی تبدیل شود و خطری برای نقشه های شوم آمریکا باشد.

وی افزود: ایران در طول 30سال گذشته در جنگ های بسیاری در برابر آمریکا ایستاده است و با همه نقشه‏های شوم آمریکا حتی یک سانتی متر از سرزمین ایران به دست دشمنان نیفتاده است.

ابوترابی ادامه داد: آمریکا بعد از شکست از ایران به سمت تحریم اقتصادی روی آورد و براین معتقد بود که می‏تواند با تحریم اقتصادی ایران را از پای درآورد ولی باز هم ایران در این میدان با سربلندی پیروز شد و حتی به موفقیت‏های بسیاری دست پیدا کرد و زیر ساخت‏های ایران در همه عرصه ها تقویت شد. 

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: ایران در تحریم‏های اقتصادی به آمریکا ثابت کرد که می تواند برای حفظ نظام جمهوری اسلامی با همه مشکلات مقابله کند و در این راه جوانان بیش از هر قشری توانستند موفق باشند.

ابوترابی افزود: ایران توانست با مدیریت و تدبیر اساسی قدم‏های خوبی برای مقابله با تحریم های اقتصادی بردارد و در این میدان حتی به انرژی هسته ای دست پیدا کرد.

وی بیان کرد: آمریکا برای نفوذ به ایران جنگ با عراق را شروع کرد ولی بازهم در این میدان هنوز به موفقیت دست پیدا نکرده است چراکه در این کشور تفکر انقلاب اسلامی وجود دارد.

ابوترابی افزود: آمریکا حتی در لبنان نتوانست به اهداف خود دست پیدا کند چراکه در این کشور تفکر انقلاب اسلامی وجود داشت و مردم لبنان تا آخرین لحظه از کشور خود دفاع کردند.

وی ادامه داد: اکنون شاهد هستیم کشورهای اسلامی برای دفاع از حق در مقابل دشمنان قیام کردند و مردم این کشورها با الگوبرداری از انقلاب ما در حال مبارزه هستند.

ابوترابی اظهار کرد: این پیروزی‏ها به کشورهای اسلامی اقتدار و عزت می بخشد و این اقتدار برگرفته از حضور مردم و تفکر اسلامی است.

وی با بیان اینکه آمریکا تلاش دارد موقعیت خود را در همه عرصه‏ها حفظ کند، بیان کرد: تا دیروز کشورهای اسلامی ابزار دست آمریکا بود ولی الان به پایگاه‏های اسلامی تبدیل شدند.

ابوترابی بیان کرد: مردم ایران باید با پیروی از ولایت فقیه،علما و طلاب و با حضور جوانان این اقتدار کشور را حفظ کنند.

وی با اشاره به روز پرستار و ولادت حضرت زینب (س) گفت: حضرت زینب(س) رمز صبر و مقاومت بسیاری از زنان کشور است و از این بانوی بزرگ باید درس صبر و شکیبایی بگیرند.

وی بیان کرد: پرستاران باید حضرت زینب(س) را سرمشق زندگی خود قرار دهند.

ابوترابی با بیان اینکه یکی از حوزه‏های مدیریت کشور بخش سلامت است، بیان کرد: با برنامه ریزی‏های که صورت گرفته در آینده نزدیک به یک تحول علمی در بخش سلامت تبدیل خواهیم شد و در این زمینه متخصصان بسیاری در کشور وجود دارند.

وی در ادامه با اشاره به سالروز شهادت شهید آوینی و صیاد شیرازی بیان کرد: یکی از دلایل دست یابی به اقتدار در ملت اسلامی شهادت اندیشمندان بزرگ همچون شهید آوینی و صیاد شیرازی است که باید یاد این شهیدان بزرگ را گرامی بداریم.