به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، احمد عجم استاندار قزوین در جلسه شورای اداری استان قزوین و مراسم تودیع و معارفه معاون برنامه‌ریزی استاندار قزوین بیان کرد: با توجه به اینکه استان قزوین در جذب سرمایه‌گذار خارجی دارای رتبه دوم کشور است باید تلاش کنیم تا اشتغال‌زایی در این استان افزایش پیدا کند.

وی افزود: در سال گذشته این استان 20 هزار ایجاد شغل تعهد کرده بود که توانست با برنامه‌ریزی مناسب در استان قزوین برای 56 هزار نفر اشتغال‌ ایجاد کند و این موضوع نشان می‌دهد که استان قزوین دارای ظرفیت‌های خوبی برای ایجاد اشتغال جوانان دارد.

استاندار قزوین افزود: با توجه به نام‌گذاری سال 90 به جهاد اقتصادی مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با پشتکار بیشتر برای تحقق اهداف سال جهاد اقتصادی تلاش کنند.

عجم با اشاره به پتانسیل و ظرفیت‌های استان قزوین بیان کرد: استان قزوین با داشتن ظرفیت‌های بالا می‌تواند نقش موثری در تحقق سال جهاد اقتصادی داشته باشد.

وی افزود: استان قزوین دارای زیرساخت‏های مهم اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و
علمی است که در سفر سوم هیات دولت به تقویت این زیرساخت ها توجه ویژه‌ای شده است.

عجم بیان کرد: مصوبات سفر سوم هیات دولت به استان قزوین نقش مهمی در تحقق برنامه‌های پنجم توسعه و سند چشم‌انداز 20ساله کشور خواهد داشت.

وی بیان کرد: 98درصد از روند تهیه سند توسعه استان قزوین آماده است و نیز سند توسعه اشتغال قزوین در حال بررسی است.

عجم با اشاره به اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: این طرح در استان قزوین بدون مشکل در حال اجراست و اجرای این طرح در استان قزوین با برنامه‌ریزی مناسب آغاز شده است.

وی افزود: برای رسیدن به اهداف اجرای این طرح باید بین مردم و مسوولان باورهای دینی و وحدت منسجم‌تر شود تا استان قزوین به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کند.