به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین ، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی امام جمعه موقت قزوین در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه این قیام درآینده نزدیک در کشورهای اروپایی نیز رخ خواهد داد، افزود: اکنون با قیام‏های مردمی در منطقه اوضاع تغییر کرده است و می توان از مردم مسلمان مصر و کشورهایی که مرز مشترک با فلسطین و غزه دارند این انتظار را داشت که خشم خود را نسبت به مزدوران صهیونیستی به نمایش بگذارند و به داد مردم غزه برسند.

عابدینی تصریح کرد: تاکنون انقلاب ما فقط در داخل کشور مطرح بود ولی امروز در کشورهای منطقه و مسلمان جهان نیز نفوذ کرده است و ملت های مسلمان به تبع از آن به قیام برخواسته و شعارهای اسلامی را سر می‏دهند و ما شاهد سیلی عظیمی هستیم که ریشه در انقلاب اسلامی ایران و آموز های اهل بیت دارد.

وی ادامه داد: نهضت‏های بیداری اسلامی یک وظیفه را متوجه مردم کشور ما می کند این که ما باید مواظب رفتار خود باشیم تا طوری نشود که خود ما از بیداری سهمی نداشته باشیم و مدیران و مسوولان ما از آنجا که در معرض دید قرار دارند و ویترین رسانه ها هستند باید با صداقت و یک رنگی شعار اسلامی و قرآنی را سر دهند.

عابدینی گفت: اگر کسی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صداقت نداشته باشد، به مبنای نظام و انقلاب پایبند نباشد و به آرمان های امام که حرف دل تمام مستضعفان را می زند اعتقاد نداشته باشد و به رهبری که بیداری اسلامی را در پی دارد پایبند نباشد ولی در مدیریت کشور دخیل باشد عین نفاق و خیانت است.

وی اسلامی بودن نهضت ها، عدالت خواهی در شعارها ، استبداد ستیزی مردم، استکبار ستیزی، انزجار از رژیم صهیونیستی و متاثر بودن از انقلاب اسلامی و ایران را از ویژگی های مشترک بیداری های اسلامی دانست.

امام جمعه موقت قزوین اظهار داشت: آمریکا و استکبار جهانی در حال قتل عام مردم منطقه است و با استفاده از سعودی‎ها مردم مسلمان را قتل عام می کنند و این کار را دخالت نمی دانند اما وقتی ما در خطبه های نماز جمعه از کشورهای مسلمان دفاع می کنیم و یا رهبر فرزانه انقلاب دخالت سعودی ها را بیان می کند به ما می گویند شما در امور کشورها دخالت می کنید در حالی که خودشان با توپ و تانک به کشتار مردم بی دفاع مسلمان می پردازند.

عابدینی گفت: با اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‏ها مقدمه اجرای عدالت در کشور آغاز شده است.

وی افزود: در سال جهاد اقتصادی باید امکانات به طورعادلانه در بین مردم توزیع شود چراکه توزیع عادلانه امکانات کشور در بین مردم یکی از راه‏های عملی شدن جهاد اقتصادی است.

عابدینی مشارکت عمومی و حضور آحاد ملت در جهاد اقتصادیرا امری مهم دانست و بیان کرد: همانطور که در جنگ تحمیلی مردم با بسیج عمومی به یاری نیروهای مسلح شتافتند و کشور را از دسترس دشمن نجات دادند باید در سال جهاد اقتصادی نیز با بسیج عمومی هر کس به وظایف خودآگاه شود و به جهاد با دشمن بپردازد.

وی نشاط اجتماعی، همراهی و همدردی را از عوامل موفقیت جهاد اقتصادی در کشور دانست و اظهار داشت: همه دستگاه‏های اجرایی اعم از فرهنگی و اقتصادی، رسانه ها، فرهنگیان و مدیران صنعتی باید با همدردی و مهربانی در سال جهاد اقتصادی تلاش کنند.

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به سالروز ترور عبد العزیز رنفیسی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی در فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی در سال 83 این رهبر شجاع را به شهادت رساندند و یاد ایشان را گرامی می داریم.

وی اضافه کرد: اگر جنایات این رژیم منحوس را لیست کنیم یک لیست بزرگ و بلندی خواهد شد که در آن می توان کشته شدن مردم، زنان و کودکان و آوارگی آن‏ها را مشاهده کرد.