به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، سرتیپ محمد رضایی جانشین فرمانده لشگر 16 زرهی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان این مطلب و با اشاره به روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی در 29فرورین افزود: ارتش پادگان‏های خود را به انبار تجهیزات جنگی تبدیل نکرده است بلکه با توجه به شرایط و موقعیت کشور تسلیحات خود را با همکاری وزارت دفاع تامین می کند و با توجه به شرایط آمایش سرزمینی و رصد جنگ های منطقه در کشورهای همسایه به بررسی تاکتیک ها پرداخته و نقاط ضعف دشمن را شناسایی کرده و خود را در برابر آن آماده می کند و با فراگیری روش های نوین نیروهای مسلح چابک را تربیت می کند.

وی بیان کرد: لشگر 16 زرهی با استقرار در 4 استان مهم کشور به پشتوانه ملت همیشه در صحنه است و با رشادت‏های بیش از 3 هزار شهید، 193 جاوید الاثر،8500 جانباز و 2 هزار آزاده در مقابل سلطه جهانی ایستاده و افتخار این را دارد تا در سنگر دفاع از کشور و بازدارندگی دشمن فعالیت کند.

وی با بیان اینکه لشکر 16زرهی در روز ارتش در برابر بالاترین مقام کشور پیام صلح، دوستی و ثبات امنیت را به نمایش خواهد گذاشت،گفت:در روز ارتش تیز پروازان ارتش با سامانه‏های پدافندی خود برای اولین بار سوخت گیری هوایی را بر فراز آسمان به نمایش خواهند گذاشت.

وی ادامه داد:امام خمینی(ره) با شناخت پیامبرگونه‎ی خود و بیانات حمکیمانه‏اش روز پیوستن ارتش به مردم را لحظه شادی بندگان خدا و یاس دشمنان خواند.

رضایی افزود: نیروی زمینی ارتش در 32 سال عمر خود با عزت و اقتدار به جمهوری اسلامی ایران و ماده 143 قانون اساسی مسوولیت پاسداری از استقلال کشور را بر عهده دارد و با تمام قدرت در تمامی مرزهای کشور با ایثار و از خودگذشتگی از کشور محافظت می کند.

وی با بیان اینکه لشگر 16 زرهی در کنار ارتش نقش بسزایی را بر عهده دارد، بیان داشت: گردان مهندسی لشگر 16 زرهی از آغازین روزهای غائله کردستان از قزوین خارج شده و همچنان در غرب و جنوب کشور مسوولیت حراست از مرزها و پاک سازی مناطق مین را برعهده دارد و با آمادگی کامل با تمام اقتدار در مرزهای کشور مستقر و قدرت بازدارنگی خود را به نمایش گذاشته است.

جانشین فرمانده لشگر 16 زرهی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش بر اساس آموزه‏های دینی و با محوریت قرآن کریم و شیوه‏های نوین در پادگان‏ها در برطرف کردن خواسته ها و نیازهای معنوی و مذهبی کارکنان فعالیت می کند، اظهار داشت: نیروهای مسلح با استفاده از آموزه‏های خود و به روز کردن فرهنگ نظامی و با توجه به شرایط منطقه با تبعیت از واقعه‏ی عاشورا در جای جای ایران با جهاد در برابر تهدیدات نرم و سخت دشمن ایستاده‎اند.