حجت‌الاسلام علی عباسی معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه استان قزوین و رییس ستاد اعتکاف شهرستان قزوین در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار برنا، با اعلام این خبر افزود: امسال مراسم اعتکاف در مسجدالنبی ویژه آقایان و خانم‌ها، مسجد جامع قزوین و مسجد امام خمینی(ره) در غیاث آباد ویژه خانم‌‌ها برگزار می‌شود.

وی با بیان اینكه مراسم اعتکاف در روزهای 26، 27 و 28 خرداد مصادف با 13، 14 و 15 رجب برگزار می‌شود، افزود: این ستاد تلاش دارد امسال مراسم معنوی اعتکاف را به بهترین نحو برگزار كند.

عباسی با پیش‌بینی اینکه سه هزار نفر در سال جاری در این مراسم شرکت خواهند کرد، بیان کرد: حضور جوانان در این مراسم معنوی همیشه چشم‌گیر است.


عباسی با بیان اینکه در سال گذشته از نظر امکانات سرویس دهی به معتکفین در مسجد جامع قزوین دارای مشکلاتی بودیم، افزود: برای حل این مشکل در سال جاری با افزایش امکانات در مسجد امام خمینی(ره) از تعداد معتکفین در مسجد جامع قزوین کاهش و تعداد معتکفین در مسجد امام خمینی(ره) را افزایش خواهیم داد.
وی با اعلام اینكه امکانات سرویس دهی به معتکفین ارتقا می‌یابد، بیان کرد: در این مراسم برنامه‌های ویژه‌ای برای نوجوانان از جمله داستان‌گویی و قصه‌گویی قرآنی اجرا خواهد شد.
عباسی با اظهار اینکه جوانان در کنار بزرگترها در این مراسم شرکت می‌کنند، گفت: بزرگترها می‌توانند از نظر معنوی برای جوانان الگو باشند و از تجربیات بزرگترها استفاده کنند.