به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین و به نقل از روابط عمومی سازمان بازرگانی استان قزوین، حسن جمشیدیها، برنامه‌ریزی برای تامین کالاهای اساسی پر مصرف در ماه مبارک رمضان را یکی از اقدامات وزارت بازرگانی در راستای تنظیم بازار دانست و گفت: مذاکرات لازم با اتحادیه‌های مختلف برای تامین، ذخیره‌سازی و توزیع اقلام مورد نیاز در این ماه آغاز شده است.

وی با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن برنامه‌های تنظیم بازار در ایامی همچون نوروز، عید قربان، ماه رمضان و شب یلدا، تصریح کرد: اقلامی مثل مرغ، گوشت قرمز، قند و شکر، خرما و زولبیا و بامیه از جمله کالاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان هستند که تلاش می‌شود با همکاری اتحادیه‌ها، کمبودی در بازار وجود نداشته باشد.

جمشیدیها تصریح کرد: با اتخاذ تدابیر لازم و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ماه مبارک رمضان با کمترین نوسانات قیمتی و بدون دغدغه خاصی سپری خواهد شد.
 
وی با تاكید بر اینكه در سال گذشته و همچنین امسال به هیچ عنوان كمبود كالایی در كشور وجود نداشته است، اضافه كرد: به اندازه نیاز، كالا در كشور وجود داشته است، هر چند كه در قیمت برخی از اقلام، تغییرات اندكی وجود داشته ولی آنچه مسلم است، این است كه بازرسان در سطح كشور فعال بوده و قیمت‌ها را كنترل می‌كنند.

جمشیدیها در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه در معدودی از كالاها افزایش و تغییرات قیمتی مشاهده می‌شود، تاكید كرد: بخشی از افزایش قیمت‌ها در حوزه داخلی به دلیل رشد قیمت جهانی كالاها بوده و بخشی نیز با مجوز سازمان حمایت است كه البته در این میان افزایش قیمت برخی از اقلام نیز بدون مجوز بوده كه سازمان حمایت آخرین اخطارهای لازم در این باره را به این تولیدكنندگان اعلام كرده است.

وی ادامه داد: واحدهای تولیدی و توزیعی تنها با مجوز سازمان حمایت قادر به تغییر قیمت محصولات خود هستند در غیر اینصورت هرگونه افزایش قیمت، تخلف محسوب شده و بازرسان با آنها برخورد می‌كنند.

رییس سازمان بازرگانی استان قزوین با بیان اینكه قیمت كالاها بستگی به عرضه و تقاضا دارد، افزود: چنانچه افزایش قیمت با مجوز سازمان حمایت انجام شود، با توجه به نظام عرضه و تقاضا، مصرف كنندگان، تعیین كننده قیمت یك كالا خواهند بود.