به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه امروز با اشاره به وفات حضرت زینب کبری(س) بیان کرد: این بانوی بزرگوار با ایراد خطبه نقش مهمی در زنده نگه داشتن واقعه بزرگ عاشورا داشت.

عابدینی افزود: زندگی این بانو نشان می دهد که یک زن می تواند در جامعه امروز با حفظ عفت و حجاب در تمام عرصه‌های جامعه حضور فعال و پویا داشته باشد.

وی گفت: حضرت زینب کبری(س) رمز مقاومت و ایستادگی در برابر مشکلات بود و باید همه زنان جامعه از ایشان درس صبر و شکیبایی بگیرند و ایشان را الگوی زندگی خود قرار دهند.

وی بیان کرد: همه آحاد جامعه برای کسب تقوای الهی تلاش کنند و زندگی خود را براساس تقوای الهی پایه‌ریزی کنند.

عابدینی با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از شهدای قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه یکی از نهادهای مهم و حساس جامعه است که باید برای اجرای عدالت به مردم خدمت کند.

خطیب نماز جمعه افزود: قوه قضاییه مسوولیت بسیار سنگینی بر عهده دارد و باید برای رسیدن به اهداف مربوطه بیشتر تلاش کند.

عابدینی افزود: شهید دکتر مصطفی چمران مرد با خدایی بود و در 8 سال دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ تحمیلی نقش موثری داشتند و بسیاری از نقشه‌های دشمنان را بر هم می‌زد.

عابدینی با اشاره به اینکه منابع آب کشور محدود است، بیان کرد: آب یکی از نعمت‌های گرانقدر خداوند است که باید در مصرف بهینه آب تلاش کنیم تا قطره‌ای از آب اسراف نشود.

وی با اظهار اینکه با کاهش آب‌های زیرزمینی، کیفیت آب نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافته است، افزود: باید در استفاده از آب‌های زیرزمینی بیشتر دقت کنیم چرا که استفاده بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی کیفیت آب را کاهش می‌دهد.

عابدینی با اشاره به اینکه جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شده است، بیان کرد: این جهاد از اوایل انقلاب اسلامی تاکنون خدمات بسیاری از جمله محرومیت‌زدایی انجام داده است و تحقق این امر موجب آبادانی و عمران‌سازی روستاها شده است.

وی گفت: با ید در فعالیت همه عرصه‌های جامعه از جمله اقتصادی و فرهنگی جهادی‌ عمل کنیم تا به رشد و بالندگی برسیم.

عابدینی با اشاره به اینکه بیابان‌زدایی یکی از آسیب‌های مهم طبیعت است، گفت: افزایش بیابان زدایی باعث تشکیل ریزگردهایی شده است که اکنون هوای بسیاری از کشورها را آلوده کرده است.

وی تاکید کرد: با کاهش آسیب‌رسانی به جنگل‌ها و منابع طبیعی و افزایش کاشت نهال برای حفظ محیط زیست کوشا باشیم.

عابدینی افزود: همه آحاد جامعه برای ایجاد طبیعت زیبا و شاداب به یکدیگر کمک کنند.

وی با بیان اینکه مردم برای استقرار حکومت دینی در کشور انقلاب اسلامی را بر پا کردند، گفت: کشورهای استعمار از جمله انگلیس، آمریکا و صهیونیستی‌ها با نقشه‌های شوم و دخالت‌های نابجا پی در پی بسیار تلاش کردند که این انقلاب را از بین ببرند ولی تاکنون با بصیرت و درایت مردم ایران این انقلاب بیش از پیش نسبت به گذشته اقتدار یافته است.