به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین و به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، قضات و کارکنان دستگاه قضایی به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضاییه با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار و گفتگو كردند.

آیت‌الله باریك‌بین در این دیدار افزود: کسانی که در قسمت قضا هستند دقت کنند که شخصیت و کرامت مراجعه‌کنندگان حفظ شود و این بسیار اجر و ثواب داشته و بسیار مهم است.

وی با بیان اینكه دستگاه قضایی یکی از دستگاه‌های مهم و تاثیرگذار در نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می رود،بیان كرد: نیروها و قضاتی که در دستگاه قضایی مشغول به کار هستند باید بدانند که در نزد خدا و مردم از مسووولیت بسیار سنگین و حساسی برخوردار هستند و باید خدمت صادقانه را در اولویت کار خود قرار دهند.

آیت‌الله باریک‌بین به نقش قضات در دستگاه قضایی اشاره و خاطرنشان کرد: قضا یک حکم الهی است یعنی قاضی وقتی در جای قضاوت می‌نشیند خلیفه خداوند متعال بوده و باید عدل را حاکم کند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: موضوع قضا موضوع بسیار مهمی است که به عنوان واجب دینی یک مساله حیاتی است و در نظام اسلامی رکن توسعه عدالت و اجرای صحیح احکام قضایی است.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری به اجرای عدالت در دادن حکم از طرف قاضی اشاره و تاکید کرد: باید برای قاضی، طرفین قضا یکسان باشد و در آیات قرآن نیز موضوع قضا بسیار مهم شمرده شده است و جایگاه بسیار حساسی دارد چراكه اگر انسان نتواند حق را حکم کند برای انسان مشکلات بسیاری در دنیا و آخرت به وجود خواهد آورد.

آیت‌الله باریک‌بین خطاب به قضات گفت: این کار سختی است که شما قضات قبول کردید ولی در کنار سختی اجر و ثواب بسیاری دارد اگر حکمی را طبق عدالت اجرا کنید. 

امام جمعه قزوین در پایان یاد و خاطره قاضی بزرگ و مجاهد شهید دکتر بهشتی و یاران باوفایش را گرامی داشت و بیان داشت: هفته قوه قضاییه به نام شهادت ایشان نامگذاری شده و این مرد بزرگ خدمات فراوانی به انقلاب و اسلام و دستگاه قضایی داشته است.

در ابتدای این دیدار جمال انصاری رضایت مردم از دستگاه قضایی را امری مهم دانست و خاطرنشان کرد: باید مسوولان قضاوت در دادگستری ها و دادستانی ها اخلاق شایسته داشته باشند و رضایت مردم را اولویت کار خود قرار دهند.