به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره كل كتابخانه‌های عمومی استان قزوین، در خرداد ماه سال جاری هزار و 765 نفر از این استان در مسابقات شبكه كتابخوانان حرفه‌ای كشور شركت كردند.

در این دوره از مسابقات 10 كتاب به عنوان منبع معرفی و مسابقات برای گروه‌های مختلف شامل دانشجویان و طلاب، كتابداران، مادران و زنان خانه‌دار و عموم مخاطبان برگزار شد.

این دوره از مسابقات در سطح كشور با استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان مواجه شد كه در نهایت 160 نفر در سطح كشور در قرعه‌كشی به عنوان برنده انتخاب شدند كه 11 نفر آن‌ها از استان قزوین هستند.

خزران حبیب خواه از تاكستان، مریم سلیمانی از آبیك، روح اله شكری از محمدیه، زینب موحدزاده از تاكستان و سیما پرهیزكاری از معلم كلایه در گروه دانشجویان به عنوان برنده معرفی شدند.

حمیرا كاظمی از معلم كلایه و بهناز كوخانی از قزوین در مسابقه مربوط به كتابداران منتخب شدند، محمدحسین كاظمی از معلم كلایه ، علی ممتاز غفوری از قزوین، فرخ ایراندوست از محمدیه در رده عموم مخاطبان و سكینه اسماعیل پور از قزوین در گروه مادران و زنان خانه‌دار، برندگان قزوینی این مسابقات هستند.

مسابقات شبكه كتابخوانان حرفه‌ای با همت نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور و در استان‌ها توسط امور فرهنگی اداره كل كتابخانه‌های عمومی آن استان برگزار می‌شود.

مسابقات شبكه كتابخوانان حرفه ای هر ماه از طریق سایت www.irnetbook.com برگزار می شود كه علاقه‌مندان می‌توانند از طریق مراجعه به سایت مذكور و یا انتخاب لینك این سایت در پورتال اداره كل كتابخانه‌های عمومی استان، در این رقابت‌ها شركت كنند.