به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، استاندار قزوین در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاح شعبه پنج شورای حل اختلاف ویژه مددجویان تحت حمایت كمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین، با اظهار اینکه تاسیس شورای حل اختلاف ورودی پرونده‌ها را به دادگستری استان قزوین کاهش داده است، بیان کرد: با کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری قضات وقت بیشتری را برای حل پرونده‌های دشوار سیاسی، فرهنگی و اجتماعی می‌گذارند تا این پرونده‌ها با کیفیت بیشتری رسیدگی شوند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) یکی از میراث با ارزش امام خمینی(ره) است، گفت: این کمیته برای حل مشکلات مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر تاسیس شده است و تاکنون در این امر موفق بوده است.

عجم با اظهار اینكه سرعت رسیدگی به مشکلات مردم و خدمت‌رسانی به آن‌ها یکی از مصادیق بارز اهداف دستگاه قضایی است، افزود: این دستگاه می‌تواند با مدیریت و درایت دقیق با احیای سنت صلح و سازش، بسیاری از مشکلات مردم را برطرف کند.

هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین نیز در این مراسم گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین اقدامات مهمی را در خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه به ویژه محرومان در سطح کشور داشته است.

وی با بیان اینکه این کمیته خدمات مناسبی را به محرومان ارایه می‌دهد، گفت: این کمیته نیازهای مسکن، معیشتی، درمانی، فرهنگی، آموزشی و اشتغال‌زایی مددجویان را برطرف کرده است.

صفری حقوقی و قضایی مددجویان افتتاح شده است، تاکید کرد: ارتقا سطح آگاهی حقوقی جامعه هدف و احیای سنت صلح و سازش در بین مددجویان از اهداف افتتاح این شعبه بوده است.