به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین در نشست خبری که به مناسبت سالروز تاسیس این شورا برگزار شده بود، با بیان اینکه این دفتر در مساحت 438 مترمربع احداث خواهد شد، افزود: این شورا بعد از گذشت بیش از 32 سال هنوز مکانی برای مستقر شدن در قزوین ندارد که اکنون با همکاری نماینده ولی فقیه و استانداری قزوین کلنگ احداث دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در شهرک کوثر به زمین زده شد.

وی در ادامه با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) در سال 1359 تاسیس شده است، گفت: این نهاد با سیاست‌گذاری‌های کلان و برنامه‌ریزی‌های موثر، نقش مهم و به‌سزایی را در برگزاری مناسبت‌های سالانه از جمله راهپیمایی حماسه‌ساز 9دی و روز یوم‌الله 22 بهمن ماه ایفا کرده است.

قابل با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر اینکه "شورای هماهنگی تبلیغات یکی از کهن‌ترین و پرسابقه‌ترین نهادهای نظام جمهوری اسلامی است که بعد از انقلاب اسلامی سال‌ها در خط درست و صراط مستقیم حرکت کرده و لحظه‌ها را شناخته و کار مناسب را در آن لحظه انجام داده است"، افزود: به تعبیر ایشان شورای تبلیغات با شناختن موقعیت و فهمیدن نیازهای جامعه در لحظه‌های مناسب، حماسه‌هایی ماندگار از جمله 23 تیرماه سال 87 و 9دی ماه سال 88 را در تاریخ به وجود آورده است.

وی اظهار کرد: این شورا با برپایی راهپیمایی‌های روز قدس و یوم الله 22 بهمن، وحدت آحاد جامعه و شکست نقشه‌های شوم دشمنان را به نمایش می‌گذارد و با تحقق این امر دشمنان اسلام ناامید می‌شوند.

قابل گفت: امیدواریم حضور مردم در این صحنه‌های پرحماسه با شور و نشاط مضاعف تداوم یابد و در راستای رسیدن به آرمان‌ها و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و شهیدان والای اسلام پیوسته هوشیاری و بصیرت انقلابی خود را در تحقق منویات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب حفظ کنند.

وی سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی، نظارت، مدیریت، هماهنگی و اجرای مراسم رسمی و عمومی کشور و مراسم ضروری و فوریتی، اعلان مواضع در موقعیت‌ها و شرایط خاص سیاسی و اجتماعی با هماهنگی مراجع ذیربط را از جمله اهداف و وظایف این شورا عنوان و بیان کرد: ایجاد ستاد و تشکل‌های مورد نیاز برای برگزاری مراسم‌های رسمی و عمومی کشور با استفاده از امکانات و نیروی انسانی دستگاه‌های دولتی و مردمی و اشاعه فرهنگ اسلامی و انقلاب اسلامی به منظور پایداری آن در بین اقشار جامعه از دیگر اهداف و وظایف این شوراست.

وی بیان کرد: برپایی مراسم در مناسبت‌های مختلف از جمله دوازدهم فروردین و پانزدهم خرداد، ایجاد ستادهای مختلف از جمله ستاد برگزاری مراسم شهدای هفتم تیر و هفته زن و روز مادر در چار‌چوب وظایف با حضور نهادها و تشکل‌های مرتبط و مشارکت فعال در ستادهای ویژه که به مناسبت‌های گوناگون در کشور از جمله ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و هفته دولت برپا می‌شود از دیگر وظایف عمده این شوراست.

قابل با بیان اینکه اولین ایده آحاد جامعه در برپایی انقلاب اسلامی، استقلال و آزادی بود، گفت: حکومت جمهوری اسلامی یکی دیگر از خواسته‌های مردم در برپایی انقلاب اسلامی بود که تحقق این خواسته نشان‌دهنده پایبندی مردم به آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی است.

وی با بیان اینکه مبارزه با ظلم از متن دین اسلام سرچشمه گرفته است، گفت: این شورا با برگزاری مراسم دفاع و پشتیبانی از جمله مردم غزه و لبنان در نمازهای جمعه سراسر کشور ظلم کشورهای مستکبران را سرکوب کرده است.

قابل با اظهار اینکه شورا هماهنگی تبلیغات اسلامی با بستر‌سازی، توجه مردم را به ارزش‌های اسلامی عمیق‌تر می‌کند، افزود: این شورا با بیداری و بصیرت به حوداث جامعه و با اطلاع‌رسانی آن به مردم، اقشار مختلف جامعه را در دفاع از ارزش‌های اسلامی منسجم می‌کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دولت خدمت‌گذار در خدمت‌رسانی به مردم و تقویت ارزش‌های اسلامی تلاش مضاعف کرده است، گفت: همواره رهبر فرزانه انقلاب عملکرد دولت عدالت‌محور را در عمرانی و آبادانی کشور خوب ارزیابی می‌کند و از ارایه خدمات ارزنده این دولت به محرومان و مستضعفان بارها و بارها تقدیر کرده است.