به گزارش خبرنگار برنا از سیستان‌وبلوچستان، حجت‌الاسلام سید محمد موسوی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه چابهار در مسجد امام حسین(ع) در جمع نمازگزاران با تبریک ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن و نیز روز معلم اظهار داشت: شهید بزرگوار مرتضی مطهری با توجه به زمان و جامعه با تألیف کتاب‌ها و سخنرانی‌ها وارد میدان می‌شود و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کند.
 
وی افزود: تاکنون کتاب‌های شهید مطهری راه‌گشای مشکلات جامعه بوده و هست. امام جمعه چابهار در زمینه مقام معلم اضافه کرد: معلم اولیه انسان‌ها، خداوند است، طبق آیات اولیه شوره «الرحمن» که آیه چنین است «الرحمن علم‌القرآن» مقام علم بسیار والا است و علم باید در رشد متعلمان تلاش و کوشش کند.

موسوی به مسائل کشورهای اسلامی پرداخت و بیان داشت: در کشورهای اسلامی هر مسلمانی کشته می‌شود پای برخی از کشورها از قبیل عربستان و قطر در میان است و به طور علنی اعلام می‌دارند که از تروریست‌های سوریه حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کنند در واقع این کشورها می‌خواهند با این کشتار مسلمانان، خوش‌خدمتی بزرگی به آمریکا و اسرائیل بکنند.
 
وی به نبش قبر حجرابن‌عدی یکی از صحابه پاک پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: دشمنان با این حرکت قصد برهم زدن وحدت مسلمانان را داشته در حالی که تمامی علمای تشیع و تسنن، نبش قبر مسلمان را حرام می‌دانند و این کار به طور یقین کار تشیع و تسنن نیست بلکه کار دشمنان اسلام است.

خطیب جمعه چابهار در ادامه به انتخابات پیش‌رو اشاره کرد و عنوان داشت: مردم باید با حضور باشکوه و حداکثری در انتخابات، حماسه بیافرینند و کاندیداها یکدیگر را تخریب نکنند.

موسوی همچنین با اشاره به دیدار کارگران با مقام معظم رهبری افزود: کارگران باید کیفیت کار خود را افزایش دهند تا مردم نسبت به خرید کالاهای داخلی رغبت زیادی داشته باشند.