به گزارش خبرگزاری برنا از زاهدان، آیت الله سلیمانی از عوامل ثبت وقایع حیاتی و سجلی به عنوان پاسداران هویت ملی نام برد و گفت: متاسفانه در برخی بافت های روستایی و عشایری برخی ازدواج ها، ولادت ها و متوفیات در دفاتر رسمی ثبت نمی شود که این امر با توجه به مرزی بودن مشکلاتی را در پی داشته است.

وی همچنین از تلاش و جدیت ثبت احوال در ارائه خدمات سجلی به مردم با افزایش نمایندگی و ادارات ثبت احوال یاد کرد و خاطره شهید هویت ملی شهید ارجمندی را گرامی داشت.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان همچنین از مردم استان به عنوان مرزداران راستین در پاسداری از هویت ملی نام برد و گفت: مرزداران سیستان و بلوچستان وفاداری به هویت ملی و پاسداری از کیان خود را با مقاومت در برابر متجاوزان انگلیسی در دوره ای از تاریخ به نمایش گذاشتند.

در این دیدار مدیر کل ثبت احوال استان نیز با ارائه گزارشی از ثبت احوال در ثبت وقایع حیاتی و خدمات سجلی و هویتی گفت: در هشت ماهه گذشته میزان ثبت ازدواج های معوقه در مناطق شهری 5 درصد و در مناطق روستایی 26درصد رشد داشته است.

زاهدی نیا همچنین خبر از آغاز صدور شناسنامه های جدید برای افراد بالاتر از 15 سال در استان را داد که از چندی قبل شروع شده است.