به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، مجتبی حق پرست گفت: سومین جشنواره نشریه امام رضا(ع) 29 شهریورماه با حضور شرکت کنندگانی از کانون‌های پرورشی استان‌های کشور در شیراز برگزار می‌شود.

وی افزود: 2001 اثر در دبیرخانه این جشنواره ملی به ثبت رسیده و تاکنون 1659 اثر دریافت شده است.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس بیان داشت: از تعداد آثار دریافتی 248 نشریه به صورت الکترونیکی و 1411 اثر به صورت نشریه دیواری هستند.

حق پرست با بیان اینکه تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره نسبت به پارسال دو برابر شده است، ادامه داد: استان فارس با ارسال 293 اثر مقام نخست تعداد آثار و پس از آن نیز تهران و خراسان رضوی به ترتیب با ارسال 127 و 126 اثر بیشترین آثار ارسالی را به دبیرخانه جشنواره نشریه نگاری امام رضا(ع) داشته‌اند.

وی تصریح کرد: در جشنواره سوم به منظور ایجاد زمینه لازم برای حضور بیشتر نشریات دیواری تمهیداتی از جمله طراحی سایت جشنواره رضوی به نام سایت کریمانه و مشارکت فعال در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دانش آموزان و زبان آموزان کانون‌های زبان ایران مورد توجه قرار گرفت.

مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس به محورهای همایش نشریه نگاری امام رضا(ع) اشاره و مهم ترین آن را معرفی شخصیت امام رضا(ع) از تولد تا شهادت، سیره عملی امام رضا(ع) و ثاثیر آن در رفتار و زندگی مردم، نقش احمدابن موسی در امامت امام رضا(ع) به عنوان امین ولایت، معرفی آداب و رسوم مناطق در ارتباط با استقبال و بدرقه زائر امام رضا(ع) را از خاطرات اولین زیارت عنوان کرد.

حق پرست گفت: نمایشگاه آثار برگزیده این جشنواره نیز در بخش نشریه دیواری از 29 شهریورماه تا پنجم مهرماه در حرم مطهر احمد ابن موسی(ع) برگزار می‌شود.