به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس، با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره قرآنی «‌شعر فارسی قرآنی» در شیراز گفت: ‌برگزاری جشنواره «شعر فارسی قرآنی» موجب جذب جوانان و افراد با‌استعداد و علاقه‌مندان به قرآن می‌شود، زیرا افرادی هستند که شدیداً به شعر و اشعار آیینی علاقه‌مند هستند لذا موجب تشویق و ترغیب آن‌ها به قرآن می‌شود، به‌ویژه در استان فارس که سوابق درخشانی در شعر و ادب فارسی داشته و دارند.

وی با تصریح اینکه برگزاری این جشنواره بازتاب کشوری و جهانی دارد، افزود: اصولاً برگزاری این‌گونه همایش‌های قرآنی باعث می‌شود تا استعداد و ذوق‌های نهفته شکوفا شود.

آیت‌الله ایمانی خاطرنشان کرد: اگر به‌موقع اطلاع‌رسانی شود و علاقه‌مندان به قرآن تشویق و ترغیب شوند و فرصت کافی هم به آن‌ها داده شود که بتوانند نبوغ و استعداد خود را نشان دهند، برای جامعه امروز و نسل جوان مفید و مؤثر است.

امام جمعه شیراز به ویژگی‌های اشعار قرآنی اشاره کرد و افزود: در ارتباط با ویژگی‌های این اشعار باید که این‌گونه اشعار ساده و روان باشد و حتماً محتوای قرآنی داشته باشد، اشعار هم تلفیقی از محتوای قرآنی و رسالت نبوی و اطاعت از ولایت و ائمه معصومین(ع) باشد.

آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه این اشعار از عواقب معاصی و گناهان و راه‌های معالجه امراض روحی فرد و جامعه و ارایه راهکارهای عملی و قرآنی باشد، گفت: محتوای اشعار بشیر و نذیر و تشویق جوانان بر اینکه تمامی مشکلات فردی و اجتماعی فقط از طریق انس و عمل به قرآن قابل حل و فصل است و اینکه هرچه از قرآن و مفاهیم و عمل به قرآن فاصله بگیریم آسیب‌های اجتماعی بیشتر می‌شود.