به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، در این تور صنعتی دو روزه كه با حضور مدیرعامل شركت شهرك‌های صنعتی آذربایجان شرقی، معاون صنایع كوچك و برخی از مدیران این شركت و نیز 12 نفر از صنعتگران مستقر در شهرك‌های صنعتی این استان برگزار شد، شركت‌كنندگان از امكانات و ظرفیت‌های موجود در شهرك صنعتی بزرگ شیراز و نیز برخی واحدهای شاخص در این شهرك بازدید كرده و با صاحبان صنایع به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بازدید از واحدهای صنعتی شیراز دینا و دایتی از بزرگترین و مجهزترین واحدهای صنایع غذایی كشور، فاتح صنعت كیمیا بزرگترین سازنده تجهیزات صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، و نیز شركت‌های پیشرورایانه 194 سازنده انواع كیت‌های الكترونیكی و تجهیزات رایانه‌ای و واحد صنعتی آریاافزار سازنده قطعات صنایع خودروسازی و شركت جوانه پوش پارسه سازنده نایلون‌های عریض كشاورزی از برنامه‌های بازدید شركت‌كنندگان در این تور صنعتی بود.

مدیر توسعه صنعتی و توسعه بنگاه‌های شركت شهرك‌های صنعتی فارس گفت: برگزاری این تور صنعتی فرصت مناسبی برای بحث و تبادل نظر و ارتقای سطح همكاری بین صنایع دو استان بود.

سید محمود قیومی در حاشیه برگزاری این تور صنعتی افزود:‌ در این تور صنعتی علاوه بر حضور مدیرعامل و معاونان و برخی مدیران شركت شهرك‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی، برخی از صنعتگران شاخص این استان كه در انجمن‌ها و تشكل‌های صنعتی این استان عضویت دارند نیز حضور داشتند كه این موضوع سبب شد برگزاری تور صنعتی از كیفیت بالایی برخوردار باشد.

وی معرفی توانمندی‌های صنایع این استان و فراهم كردن زمینه ارتقای همكاری‌های فنی، اقتصادی و تجاری را از دیگر اهداف برپایی این تور صنعتی بیان كرد.مدیر تور صنعتی و توسعه بنگاه‌های شركت شهرك‌های صنعتی فارس افزود: این شركت از برگزاری تورهای صنعتی برون‌استانی صنعتگران این استان نیز حمایت ویژه می‌كند.

شایان ذكر است،شهرك صنعتی بزرگ شیراز با بیش از 840 واحد صنعتی فعال از بزرگترین شهرك‌های صنعتی كشور محسوب می‌شود.