به گزارش خبرگزاری برنا از استان فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ورزش و جوانان فارس، کارشناس فرهنگی اداره کل با بیان این خبر اعلام کرد: این جشنواره با هدف گرامیداشت مقام سرور مادران عالم حضرت صدیقه طاهره (س) و آگاه سازی زنان ورزشکار برگزار می شود.

دهقانیان ادامه داد: فرصت های تجمع ورزشکاران در مسابقات غنیمتی است که می‌شود بهترین بهره را برای مخاطب و برنامه های فرهنگی داشته باشد.

وی افزود:فرصت حضور جمعی از عموم جوانان در مسابقات ورزشی و همچنین جوانان فعال فرهنگی در سازمان های مردم نهاد از جمله نقاط قوت اداره کل ورزش و جوانان در برگزاری برنامه های فرهنگی است که با توجه به فراهم بودن مکان و مخاطب از نوع جوان بهترین فرصت را برای فرهنگ سازی فراهم می کند.

کارشناس فرهنگی اظهار کرد: امسال جشنواره زنان فاطمی با استفاده از فرصت مسابقات لیگ کاراته استان به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته های ورزشی در بین بانوان، در مجموعه ورزشی قهرمانی برگزار می شود و پیش از شروع مسابقات مباحثی در موضوع هویت زنان و اعتماد به نفس به دختران جوان ورزشکار ارائه می‌شود.

وی همچنین با توجه به ابلاغ دستورالعمل فرهنگی برگزاری مسابقات به هیأت های ورزشی، از دیگر مسئولان هیأت های ورزشی نیز برای استفاده فرهنگی از فرصت مسابقات ورزشی درخواست کرد.

دهقانیان همچنین برگزاری جشن و دیگر برنامه های نشاط آور را از دیگر برنامه های این جشن دانست و از همه بانوان جهت شرکت در این مراسم دعوت به عمل آورد.

جشنواره زنان فاطمی صبح روز جمعه 29 فروردین ماه ساعت 10 صبح در سالن رزمی مجموعه ورزشی قهرمانی باهمکاری هیأت کاراته استان و موسسه راه نجات برگزار می شود.