به گزارش خبرگزاری برنا از شیراز، مسعود طهماسبی با اشاره به ضرورت رفع مشکل آب آشامیدنی روستاهای شهرستان شیراز اظهار کرد: در شهرستان شیراز بیش از 180 روستا وجود دارد که بیشتر آنها مشکل آب شرب دارند.

وی ابراز کرد: در بودجه سال 93 اعتباراتی برای حل این مشکل در نظر گرفته شده که با پیگیری نمایندگان مجلس، استاندار فارس و فرماندار شیراز امیدواریم مشکل آب شرب روستاها هر چه سریعتر حل شود.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شیراز با اشاره به ضرورت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان شیراز عنوان کرد: روستاهایی در شهرستان شیراز هستند که سه برابر محدوده طرح هادی در آن تخلف ساخت و ساز صورت گرفته؛ بنابراین بنیاد مسکن استان باید در این راستا همکاری بیشتری کند.

طهماسبی تصریح کرد: مشکلات شهرستان شیراز باید ریشه یابی شود تا بتوان در راستای حذف موانع و رفع مشکلات گام برداشت.

وی تاکید کرد: باید متناسب با نیازهای مردم پیش رفت و با اعمال مدیریت صحیح مشکلات را به شکل جهادی حل کنیم.

معاون فنی وعمرانی فرمانداری شیراز با بیان اینکه باید عوامل قفل شدن امور را مورد بررسی قرار داد ادامه داد: بعضی از محرومیت ها از جمله موضوع فاضلاب شهر صدرا ناشی از عملکرد ناقص برخی دستگاه های اجرایی و همچنین عدم همکاری مطلوب متولی موقوفه است.

طهماسبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه مدیران کل به ادارات شهرستانی ابراز کرد: بعضا دیده شده یک اداره در شهرستان شیراز فقط تشکیلات اداری دارد و هیچگونه اختیاری ندارد لذا ما از مدیران کل می خواهیم در راستای ارائه اختیارات کامل به مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان شیراز امکانات و منابع مالی به این ادارات اقدام کنند.

وی در پایان گفت: 50درصد جمعیت استان فارس در شهرستان شیراز سکونت دارند، بنابراین ما نمی گوییم 50 درصد اما شایسته است حداقل 30 درصد امکانات و اعتبارات به ادارات شهرستان شیراز اختصاص یابد تا جایگاه ادارات شهرستانی تثبیت شود.