به گزارش خبرگزاری برنا از شیراز، حجت الاسلام امین رصاف، امروز (14تیر) در جمع خبرنگاران از راه اندازی شورای هم افزایی حوزه و دانشگاه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این شورا وحدت بین حوزه و دانشگاه را مد نظر قرار داده است.

حجت الاسلام رصاف اضافه کرد: باید بتوانیم بین دانشگاه و دستگاه های اجرایی ارتباط برقرار کنیم تا دانشگاه بتواند از تجربه خود را در صنعت اعمال کند.

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که قرارگاه قرآنی در فارس برای استفاده حداکثری از ظرفیت های موسسات قرآنی راه اندازی می شود، اظهار کرد: این قرارگاه زمینه قطب قرآنی شدن فارس را مد نظر قرار می دهد. 

معاون امور حوزه ها و روحانیت نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس ابراز کرد: تمامی دارالقرآن و موسسات قرآنی را مد نظر قرار دادیم و حمایت آیت الله مکارم هم خواستار بودیم و ایشان هم با روی خوش پذیرفتند و برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه تشکیل بنیاد زائرسرای حضرت رضا (ع) است با هدف ایجاد زمینه زیارت اقشار کم تر برخوردار را فراهم کند، افزود: مهرماه قطعه زمینی در اختیار فارس قرار دهند با کمک خیرین و دستگاه های سرمایه گذار کار ساخت این زائر سرا را پیش ببریم.

این مقام مسئول ضمن محکوم کردن اتفاقات عراق و عربستان را محکوم و تصریح کرد: عربستان باید بداند هرگونه تعرض به جان عالم شیعی عربستانی، باعث خیزش کل شیعیان خواهد شد. 

حجت الاسلام رصاف تروریست های داعش را ابلهان تاریخ خواند که از سوی عربستان حمایت می شوند، افزود: حرکت های داعش به ضرر عربستان خواهد بود و عربستان باید مسیر خود را تغییر دهد.