به گزارش خبرگزاری برنا از فارس با حضور دكتر دهقانان معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس، قاسمی فرماندار شیراز، غلامی مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و همچنین خبرنگاران رسانه‌های استان از بیش از 57 هكتار اراضی شهر مقدس شیراز رفع تصرف شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس یكی از اولویت های عمده كاری مدیریت ارشد استان در یك سال گذشته و همزمان با حضور تیم جدید مدیریتی در استان را عزم راسخ برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری عنوان كرد.

دكتر حامد دهقانان اظهار داشت: یكی از مصادیق اصلی مبارزه با مفاسد اقتصادی در استان فارس مبارزه با معضل زمین خواری است.

وی گفت: متاسفانه شهر شیراز در دهه‌های اخیر درگیر زمین خواری بوده است.

مشاور ارشد استاندار فارس بیان داشت: "آب باریك" كه به لحاظ نزدیكی به شهر شیراز و وجود صنایع و عبور بزرگراه شیراز- اصفهان و راه آهن شیراز – اصفهان یك منطقه استراتژیك محسوب می‌شود، متاسفانه در گذشته میزان 57 هكتار از اراضی این منطقه به صورت غیر قانونی تصرف عدوانی شده بود و به دلیل نفوذ برخی از افراد مرتبط با سیستم اداری پیگیری پرونده رفع تصرف آن مشمول زمان شد.

دكتر دهقانان ادامه داد: با قاطعیت مدیریت ارشد استان در راستای مبارزه با فساد و نیز با همراهی و تدبیر مجموعه دستگاه قضایی استان این پرونده منجر به صدور رای رفع تصرف از این اراضی شد.

وی زمین خواری در منطقه‌ای استراتژیك با قابلیت انواع كاربری‌ها را از بدترین انواع فساد اقتصادی دانست و از عزم راسخ مدیریت ارشد استان برای مبارزه با مصادیق مختلف فساد خبر داد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس افزود: فساد هزینه های جدی و اساسی را از لحاظ اقتصادی، سیاسی و امنیتی به جامعه تحمیل می كند.

دكتر دهقانان خاطر نشان كرد: زمین خواری باعث به وجود آمدن طبقه نوكیسه‌ای می شود كه یك شبه ره صدساله را طی کرده‌اند كه این امر مسائلی از جمله ایجاد فاصله طبقاتی، احساس تبعیض و كاهش احساس امید مردم به سیستم را به دنبال دارد.

مشاور ارشد استاندار فارس تاكید كرد: امروز استان فارس برای تمامی مفسدینی كه قصد دست اندازی به اراضی بیت المال را دارند ناامن است و تمام كسانی كه فكر می‌كنند می‌توانند یك شبه ره صد ساله را طی كنند در اشتباهند.

وی عنوان داشت: مدیریت ارشد مسائل مربوط با زمین خواری و فساد اقتصادی را از نزدیك رصد می كند.

دكتر دهقانان افزود: برنامه جامعی برای بازگرداندن همه تصرفات غیر قانونی در اراضی ملی كه در گذشته اتفاق افتاده تدوین شده است.

وی گفت: در این راستا برخی پرونده‌ها در مرحله نهایی است كه نتایج آن به سمع و نظر همه اهالی استان خواهد رسید.

دكتر دهقانان ابراز امیدواری کرد در سال دوم تیم مدیریت جدید استان شاهد به ثمر نشستن اقدامات انجام گرفته در رابطه با مبارزه با زمین خواری و فساد باشیم.

وی افزود: امروز فضای استان فضای كار، خدمت با روحیه جهادی، عدالت خواهی و مستضعف مداری و فضای خدمت رسانی به مردم است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار در ادامه با اشاره به درخواست استاندار فارس از مدیران استان برای اعلام داوطلبانه اموال و دارایی خود ابراز داشت: بیش از 90 درصد مدیران كل استان كاملاً داوطلبانه و به صورت خود اظهاری اموال و دارایی خود را اعلام کردند كه پیام آن این است كه قاطبه مدیران فارس مدیرانی با روحیه جهادی، خدمتگزار و پاك دست هستند.

وی آنچه كه امروز در استان فارس اتفاق می افتد را پاسخ به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در رابطه با مفاسد اقتصادی عنوان كرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس از همراهی روحانیت معظم استان، دستگاه قضایی و مجموعه مدیریتی استان كه اولویت مبارزه با فساد در استان را درك کرده و مدیریت ارشد استان را در این امر مهم یاری نموده اند قدردانی کرد.

وی همچنین از تلاش های قاسمی فرماندار شیراز و غلامی مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تشكر كرد.

یادآور می شود 57 هكتار از اراضی منطقه آب باریك كه به صورت غیر قانونی و با اعمال نفوذ تصرف عدوانی شده بود، رفع تصرف شده و به بیت المال برگردانده شد.