به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، علی شجاعی فرد، مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات استانداری فارس با اشاره به اهمیت آموزش در تحقق برنامه های توسعه پنجم کشور اظهارداشت: توسعه آموزش مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات استان فارس به عنوان یکی از اولویت های اصلی به شمار می رود که نیاز است مدیران دستگاه های اجرایی استان در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی نیز در اجرای برنامه های آموزش دفتر فناوری و اطلاعات استانداری فارس مشارکت خواهد داشت، گفت: در اجرای برنامه های مرتبط با اصل 44 قانون اساسی، بخش خصوصی سهم موثر و عمده ای بر عهده دارد و بر همین اساس استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی باید مورد توجه مدیران استان قرار داشته باشد.

مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات استانداری فارس با اشاره به توانمندی های استان فارس در بخش فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: دستگاه های دولتی استان باید نسبت به استفاده از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری بومی استان که خود عاملی مهم در ایجاد اشتغال پایدار است اهتمام ویژه داشته باشند و دفتر فناوری اطلاعات استانداری فارس نیز نظارت لازم را دستگاه های دولتی به منظور تسریع در رسیدن به اهداف گفته شده به عمل خواهد آورد.
 
وی با بیان اینکه استان فارس با داشتن نیروهای متخصص در حوزه فناوری اطلاعات از جمله استان های پیش رو در توسعه دولت اکترونیک خواهد بود، تصریح کرد: ارایه اطلاعات لازم به مردم استان فارس در خصوص نحوه خدمات در دولت الکترونیک از دیگر برنامه های دفتر فناوری اطلاعات استانداری است.
 
مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات استانداری فارس یادآور شد: در تیر ماه سال جاری اطلاعات نحوه خدمات در دولت الکترونیک به صورت جامع از طریق وب سایت دفتر فناوری اطلاعات استانداری فارس در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.