به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،‌ حجت الاسلام شکرالله دانش، ‌معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی فارس در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت علمی برگزار كردن آداب و رسوم اعتکاف در میان هیأت های مذهبی و کانون های برگزارکننده این مراسم معنوی اظهار داشت: شیراز نیازمند فضای معنوی است و اعتکاف بهترین فرصت برای مهیا کردن این فضا است.

وی افزود:این مراسم با کمک هیأت بنی هاشم و هیأت مذهبی محمدی شیراز، آماده ثبت نام از 12 هزار نفر از معتكفین است.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی فارس در ادامه به مکان برگزاری مراسم اعتکاف اشاره كرد وگفت: مسجد جامع عتیق جهت حضور خواهران و مسجد جامع وکیل جهت حضور برادران  به صورت عموم  آماده شده است و همچنین 14 مسجد دیگر در سطح شهر نیز آماده برگزاری این مراسم باشكوه است.

مشاور استاندار فارس در امور روحانیت اظهار داشت: همکاری و هماهنگی اداراتی همچون آب و فاضلاب، بازرگانی، مخابرات، شهرداری و نیروی انتظامی در اعتکاف سال 90ضروری است و صدا و سیما و رسانه های فارس باید جهت انعکاس این مراسم عظیم تلاش کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین مجالس معنوی می تواند از برخی معضلات اجتماعی و فرهنگی شیراز بکاهد.

دانش اظهار داشت: یكصد مسجد در سطح استان فارس مراسم معنوی اعتکاف را برگزار می کنند که از این میان 20 مسجد متعلق به شیراز بوده و امکانات رفاهی و امنیتی مساجد برای رفاه حال شرکت کنندگان در مساجد فراهم شده است.