به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، کینگیو مونگی در حاشیه بازدید از آرامگاه حافظ و سعدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جایگاه فرهنگی شیراز در جهان بسیار بالا است چرا که این شهر با داشتن مفاخر بزرگ فرهنگی و ادبی در دنیا معروف است که در این میان حافظ از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: رابطه بین دو کشور ایران و ژاپن اقدمت بسیار طولانی دارد وخوشبختانه در سالهای گذشته این ارتباط دوستی و همکاری افزایش پیدا کرده است.

مونگی همچنین به اهمیت روابط اقتصادی ایران با ژاپن در منطقه اشاره کرد و گفت: وجود روابط بین ایران و ژاپن از اهمیت بالایی برخوردار است که در این راستا باید به ادامه و توسعه همه جانبه همکاری میان ایران و ژاپن تأکید کرد.

وی افزود: در بازدید از غرفه جمهوری اسلامی در کشور بوسنی و هرزگوین کتابی از حافظ به من هدیه شد که علاقه و اشتیاق من را برای حضور در شیراز چندین برابر کرد و مایه خورسندی است که توانستم به این شهر سفر کنم، چرا که مسایل مختلفی را از این دو شاعر بزرگ جهان آموخته ام.

وی در ادامه از همدلی مردم ایران در وقوع زلزله در ژاپن تشکر کرد و گفت: به عنوان سفیر کشور ژاپن از ابراز همدردی و کمک مردم ایران به مردم ژاپن پس از وقوع زلزله تقدیر می کنم.

گروه 20 نفره سفرا بعد از ظهر امروز پس از سبازدید از تخت جمشید، با اعضای اتاق بازرگانی فارس دیدار می کنند.