به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، غلامرضا حقیقی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان گفت: بزرگداشت یاد شهدای امدادگر تلاشی برای تقویت تفكر امدادگری و جانفشانی در جامعه امروز است.

وی ادامه داد: با توجه به این موضوع از طریق برگزاری چنین كنگره ها و یادواره هایی، زمینه برای ترویج فرهنگ امدادگری و از خودگذشتگی به منظور نجات انسان های دیگر مهیا می شود.

حقیقی بیان داشت: در آیات قرآن این موضوع مطرح شده است كه گمان نبرید كه شهدا مرده اند بلكه زنده اند و نزد خدا روزی می گیرند، اینها مواردی است كه مقام شهید را نشان می دهد. وی ادامه داد:‌ شهدا با توجه به اعتقادات راسخی كه داشتند و در راه تحقق آرمان هایی كه به آن معتقد بودند از جان خود گذشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ‌امدادگران جمعیت هلال احمر هم در طول دوران دفاع مقدس به منظور تامین سلامتی و حفظ جان رزمندگان و كسانی كه وظیفه دفاع از كشور را برعهده داشتند به جبهه ها اعزام می شدند.حقیقی تصریح كرد: آنها نیز در جبهه ها با حضور موثر خود مجاهدت ها كردند و در راه نجات جان رزمندگان تعداد زیادی از آنها به درجه فیع شهادت نائل آمدند.