به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، داریوش نویدگویی، مدیر انتشارات نوید شیراز در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه کتاب تابستانه شیرازگفت: این یک خوشبختی است که بعد از 12سال بازخوردهای مثبت برپایی این نمایشگاه را شاهد هستم و می بینیم که بسیاری از جوانان با حضور در این نمایشگاه مسیر زندگیشان عوض شده است.

وی با اشاره به نوع مخاطبان این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه مخاطبان خاص با نیازها و ویژگی های ویژه ای حضور دارند به طوری که مثلا بسیاری از جوانان مخاطب ما فقط به صرف تفریح در محل بلوار چمران حضور پیدا می کنند و ناخواسته به سمت های جرایم انتظامی می روند که بسیاری از آنها با حضور در این مکان امروز از مخاطبان دایم کتاب و فرهنگ شده اند. 

مدیر انتشارات نوید شیراز بیان کرد: این نمایشگاه کتاب در مدت 12 سال در این مكان برگزار شده است و از جمله ویژگی های خاص این نمایشگاه موقعیت مکانی بدون سقف و نحوه ارایه خدمات به مخاطبان است که به نوعی مشابه آن بسیار کم است.

نوید گویی ادامه داد: در نمایشگاه کتاب بازار تابستانه امسال بیش از 6هزار و 800 عنوان کتاب وجود دارد که هر روز عنوان ها و کتاب های جدیدی به این مجموعه اضافه می شود.

نوید گویی ادامه داد: در طول برپایی این نمایشگاه بخش های مختلفی مانند تازه های نشر، نقد و بررسی کتاب، شب های هنرمندان، مشاوره خواندن، مشاوره خانوادگی، آموزش صنایع دستی و سرای اهل قلم با حضور نویسندگان و شعرا اجرا می شود.

شایان ذکر است، دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب بازار تابستانه شیراز از ساعت 17:30 دقیقه بعد از ظهر تا یک بامداد و تا آخر تابستان دایر خواهد بود .