به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، سجادی، سرپرست استانداری فارس گفت: مجموعه مدیریتی استان فارس با بهره گیری از حداكثر توان خود، سرعت اجرای طرح قطار شهری شهر مقدس شیراز را افزایش خواهد داد.

سید فرهاد سجادی در بازدید از عملیات اجرایی طرح قطار شهری شهر مقدس شیراز با اشاره به اهمیت این طرح بزرگ وتاثیر گذار در نزد مردم و مسئولان اظهار داشت: روند اجرایی طرح قطار شهری شهر مقدس شیراز، رضایت بخش است و تلاش می كنیم تا با حل موانع اجرایی و اعتباری آن سرعت اجرای این طرح را افزایش دهیم.

وی موضوع تامین واگن را از جمله مباحث مهم در اجرای طرح قطار شهری دانست و افزود: خوشبختانه مراحل خرید و ساخت واگن قطار شهری شیراز در دست انجام است و به تدریج واگن های مورد نیاز این طرح تحویل و وارد مدار خدمات رسانی خواهد شد.

سرپرست استانداری فارس همچنین از تكمیل فاز نخست طرح قطار شهری شهر مقدس شیراز تا پایان امسال خبر داد و گفت: مجموعه مدیریتی استان فارس با بهره گیری از حداكثر توان خود، سرعت اجرای طرح قطار شهری شهر مقدس شیراز را افزایش خواهد داد كه در همین راستا امسال بیش از 810 میلیارد ریال اعتبار برای این طرح در نظر گرفته شده، اما همچنان تلاش می كنیم تا با بهره گیری از فروش اوراق مشاركت و سایر منابع اعتباری، نیاز های مالی این طرح را تامین كنیم.

دكتر سجادی با اشاره به مشكلات حقوقی ایستگاه شماره 3 قطار شهری شیراز ابراز امیدواری كرد: دستگاه قضایی استان فارس با تسریع در حل مشكل خلع ید پیمانكار این ایستگاه، كمك شایانی در تكمیل این طرح خواهد داشت.

وی درپایان افزود: تا پایان شهریور ماه امسال سه ایستگاه و تاپایان سال جاری نیز در مجموع شش ایستگاه قطار شهری شیراز تكمیل خواهد شد.

گفتنی است بازدید سرپرست استانداری فارس و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با همراهی سرپرست فرمانداری شهرستان شیراز، شهردار شهر مقدس شیراز و جمعی از مدیران شهرداری و پیمانكاران این طرح انجام شد.