به گزارش برنا از فارس، داود ایوبی، فرماندار خرم بید، گفت: به منظور معرفی پتانسیل ها و قابلیتهای اقتصادی شهرستان خرم بید ، اولین همایش حمایت و جذب سرمایه گذاران شهرستان با حضور مسئولان كشوری ،استانی و سرمایه گذارانی از اقصی نقاط كشور در 14 تیرماه برگزار می شود.

وی افزود: شهرستان خرم بید در شمال استان فارس در شاهراه حیاتی جاده ای و ریلی قرار گرفته و این خطه را به دالانی ارتباطی در شمال و جنوب تبدیل نموده و دسترسی برای مواد اولیه مورد نیاز و صدور كالاهای تولیدی را آسان نموده است.

رییس همایش فرصتهای سرمایه گذاری شهرستان خرم بید اظهار داشت: وجود زمینهای مسطح ، قابلیت آبی، داشتن نیروهای ماهر و كارآمد و وجود منابع عظیم سنگ مرمریت ،سنگ آهن،سلیس و ... همراه با اقلیم ویژه كه تولید بعضی محصولات صیفی و جالیزی را فراهم نموده ، شرایط ویژه ای را برای سرمایه گذاران در بخش صنعتی ،صنایع تبدیلی و معدنی فراهم كرده است.

مهندس ایوبی گفت: تولید انواع محصولات كشاورزی و كسب مقام اول تولید سیب زمینی استان از دیگر قابلیتهای این شهرستان در جهت سرمایه گذاری است كه وجود قدیمی ترین كارخانجات فراوری مواد غذایی مانند یك و یك نشانه این مهم در شهرستان خرم بید می باشد.

وی فعالیت در معادن را موجب ایجاد دانشگاهی واقعی برای علاقمندان این رشته مهم در معادن و سنگبریها نموده است كه در كنار فعالیتهای صنعتی كه از چند سال گذشته آغاز شده شاهد ارتقا صنعتی شهرستان بوده است ، تصریح كرد: این شهرستان قابلیتهای صنعتی شدن را داراست كه این همایش نیز می تواند مقدمه ای برای شروع آن باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان خرم بید ابراز داشت: در همایش یك روزه حمایت و جذب سرمایه گذاران شهرستان خرم بید 24 بسته پیشنهادی سرمایه گذاری ارائه خواهد شد و سخنرانانی از مركز استان و سرمایه گذاران موفق سخنرانی خواهند نمود.
فرماندار خرم بید گفت: در حاشیه برگزاری این همایش نمایشگاهی از تولیدات مختلف صنعتی این شهرستان در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و شاهد راه اندازی آزمایشی بزرگترین كارخانه جی .آر. پی شمال فارس خواهیم بود.

رئیس گارگروه اشتغال شهرستان خرم بید از تمامی سرمایه گذاران علاقمند جهت شركت در این همایش دعوت نمود.

ایوبی ادامه داد: كتاب فرصتهای سرمایه گذاری در شهرستان خرم بید آماده شده كه در اختیار شركت كنندگان قرار خواهد گرفت.

شهرستان خرم بید در فاصله 187 كیلومتری شمال شیراز واقع شده است.