به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، غلام رضا خوش اقبال اظها داشت: در این آزمون 81 نفر شركت كننده حضور داشتند که نتیجه آزمون ها نیز تا پایان تیر ماه مشخص و داوطلبان می توانند از طریق سایت اعلام شده برای ثبت نام، از نتیجه آزمون مطلع شوند.

رییس آموزش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: آزمون های ادواری با هدف سنجش توان نظری و عملی افراد ماهر و استاد كار در سراسر كشور برگزار می شود که در شیراز نیز به اجرا در آمد.

وی ادامه داد: در آزمون شیراز شركت كنندگان در رشته های چهره سازی، مدیریت برنامه ریزی امور خانواده، گرافیك رایانه، تصویربرداری حضور داشتند که آزمون با سطح کیفی خوبی برگزار شد .

رییس آموزش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه آزمون های ادواری استانداردهای مهارتی رشته های كار و دانش هنری چندین سال است‌ كه توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در حال برگزاری است.

وی گفت: هویت اصلی این آزمون برای آن دسته از هنرمندانی است که نتوانسته اند مسیر علمی (در حد دیپلم) گروه های هنری را طی کنند و این در حالی است که این هنرمندان از لحاظ مهارت هنری تجربه های لازم را دارا هستند.

خوش اقبال در پایان تصریحکرد: سال های گذشته این آزمون در تهران برگزار می شد و داوطلبان باید مسافت طولانی را از سراسر کشور برای آزمون طی می کردند و هزینه ای را می پرداختند تا موفق به اخذ دیپلم مهارت هنری شوند که از دوره نهم در فارس و به بهترین صورت در حال برگزاری است.