به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، به دستور سرپرست استانداری فارس و با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی استان، دستگاه های اجرایی فارس بسته های اشتغال تهیه و ارایه خواهند كرد.

سجادی در حاشیه برگزاری جشنواره امتنان از كارآفرینان برتر استان فارس اظهار داشت: برای دستیابی به اهداف ایجاد بیش از 140 هزار فرصت شغلی در سال «جهاد اقتصادی» در استان فارس، به همكاری و مشاركت مردم و همه بخش های دولتی و خصوصی نیازمندیم و به همین منظور نیز تلاش می كنیم تا با برگزاری همایش های شهرستانی جذب و حمایت از سرمایه گذاری، به این هدف عالی دست یابیم.

وی همچنین گفت: دستگاه های اجرایی فارس باید طی دو هفته آینده برای ایجاد اشتغال در میان جامعه فارغ التحصیلان دانشگاهی فارس، طرح های تولیدی و اشتغال زایی خود را در قالب یك بسته پیشنهادی تهیه و ارایه كنند و مجموعه مدیریتی استان فارس نیز برای اجرای این طرح ها از ظرفیت تسهیلات بانكی و حمایت های اجرایی بهره گیری خواهد كرد.

سرپرست استانداری فارس افزود: دستگاه های اجرایی فارس باید ظرفیت اشتغال رشته های مختلف دانشگاهی را با توجه به توانایی ها و حوزه فعالیت خود شناسایی و بسته های پیشنهادی خود را در قالب طرح خود اشتغالی یا تشكیل تعاونی به فارغ التحصیلان دانشگاهی ارائه دهند.

سجادی همچنین از اختصاص اعتبار یك هزار میلیارد ریالی به ایجاد و توسعه مشاغل خانگی در استان فارس خبر داد و خاطر نشان كرد: كسب مقام برتر استان فارس در تدوین سند توسعه اشتغال، نشان از تلاش و همت مسوولان در حل نیاز اشتغال استان دارد، اما در این خصوص ما همچنان نیازمند فعالیت های بیشتری هستیم.