به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، داود کشاورز، مدیر كل دفتر آمار و اطلاعات استانداری فارس از آغاز اجرای طرح آمارگیری نفوس و مسكن استان فارس، از ابتدای آبان ماه امسال و همزمان با سراسر كشور خبر داد.

وی با اشاره به كاهش الگوی زمانی سرشماری آمار نفوس و مسكن كشور، از 10 سال به پنج سال با دستور رئیس جمهور، از اجرای طرح سراسری آمار گیری نفوس و مسكن در استان فارس خبر داد و گفت: این طرح به عنوان نخستین آمار گیری 5 ساله كشور، از ابتدای آبان ماه امسال و به صورت سراسری در استان آغاز و تا 20 آبان ماه امسال ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این طرح آمار گیری اطلاعات اقتصادی و اجتماعی خانوار ها از طریق تكمیل پرسشنامه و از طریق مصاحبه مامور آمارگیر و یا افراد مطلع خانوار جمع آوری و مراحل استخراج و بازخوانی این آمار نیز تا 30 بهمن ماه به طول خواهد انجامید.

مدیر كل دفتر آمار و اطلاعات استانداری فارس بیان داشت: مقدمات اجرایی این طرح در حال انجام و برنامه ریزی است و به همین منظور نیز در آینده ای نزدیك جزئیات بكارگیری و نحوه ثبت نام از نیروی های متقاضی جمع آوری اطلاعات، از طریق سایت استانداری فارس(www.farsp.ir) به اطلاع عموم خواهد رسید و در این خصوص نیز مركز آمار ایران برنامه ریزی جامعی برای پوشش یكسان و صدور كارت های شناسایی برای این افراد در نظر گرفته است.

كشاورز با درخواست از مردم شریف استان فارس برای همكاری با ماموران سرشماری، در ارائه آمار و اطلاعات صحیح اقتصادی و خانوار خود تاكید كرد: تمام اطلاعات جمع آوری شده به صورت كاملا محرمانه جمع آوری و حفظ خواهد شد و مامورین سرشماری از تاریخ یاد شده به درب منازل و سكونت گاه های استان فارس مراجعه و نسبت به تكمیل فرم های آماری اقدام خواهند كرد.