به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهرم گفت‌: تعامل كانون‌های فرهنگی هنری مساجد با مجموعه ارشاد و نهادهای فرهنگی هنری می‌تواند كارساز بوده و نتیجه آن محقق شدن اهداف نظام است.

وی با بیان اینكه اعضای كانون‌های فرهنگی مساجد افراد خوش ذوق و هنرمند هستند افزود: باید در زمینه‌های مختلف فرهنگی، هنری، نشریات تخصصی، هنرهای تجسمی، خبرنگاری و برگزاری جشنواره‌ها در كانون‌های فرهنگی هنری مساجد اقدام شده و زمینه بروز استعدادهای نهفته جوانان مسجدی آشكار شود. 

زمانی فرد با بیان اینكه در سال گذشته سعی مان بر این بود كه كانون‌های مساجد را به نقاط محروم و روستاها ببریم ابراز داشت: با راه‌اندازی كانون‌های فرهنگی هنری مساجد در روستاها زمینه توسعه فرهنگی و هنری در نقاط محروم جامعه ایجاد شده و فرهنگ و هنر متعهد در روستاها پایه‌گذاری می‌شود.

وی با بیان اینكه 40 كانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان جهرم فعالیت دارند گفت: 27 كانون فرهنگی هنری در مساجد روستایی جهرم تشكیل شده و در این زمینه آمادگی كامل برای توسعه و افزایش كانون‌ها در سایر نقاط را داریم.

زمانی فرد از مكاتبه اداره فرهنگ و ارشاد جهرم با بخشداران این شهرستان برای ایجاد فضای فرهنگی و هنری در روستاها خبر داد و بیان داشت: با ایجاد فضای فرهنگی و هنری در سطح روستاها معضلات فرهنگی با رویه مناسبی زدوده می‌شود.

این مسوول همچنین با اشاره به توسعه كانون‌های قرآنی در شهرستان جهرم خاطرنشان كرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جهرم در زمینه توسعه كانون‌های قرآنی آمادگی خود را اعلام می‌كند.