به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، محمد هادی فخرایی، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در جلسه شورای هماهنگی جشن های رضوی در شیراز اظهارداشت: اساسا حرکت امام رضا(ع) از مدینه به طوس را می توان یک حرکت فرهنگی دانست که دارای برکات زیادی بوده است.

وی اضافه کرد: جشن های رضوی نیز که الهام گرفته از این جریان عظیم فرهنگی و حضور امام در معصوم در ایران است، خود دارای برکات زیادی است.

فخرایی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ایام دهه کرامت در مجموع حدود 90 برنامه را در سطح استان و با مشارکت دستگاه اجرایی پیشبینی کرده است. 

وی ادامه داد: امسال با تدابیری که در سطح استان توسط کمیته اجرایی انجام شده است، حضور شخصیت های مطرح مذهبی و کشوری را در دستور کار قرا داده ایم و امیدواریم برنامه های درخوری انجام شود.

فخرایی با تاکید بر استقبال چشمگیر مردم از برنامه های دهه کرامت در استان فارس اذعان داشت: امسال علاوه بر حرکت نمادین کاروان حضرت احمد ابن موسی مراسم جشن ویژه ای در میدان احمدی و مکان های منتهی به حرم پیشبینی شده است.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ویژه برنامه نمایش امین ولایت را از دیگر برنامه های هنری پیشبینی شده در این ایام دانست و گفت: مراسم اختتامیه و افتتاحیه جشنواره هنرهای تجسمی استان فارس نیز در همین زمان انجام می شود.

وی در پایان با بیان اینکه زائران و علاقه مندان زیادی برای ویژه برنامه های روز حضرت احمد ابن موسی از سراسر استان به شیراز سفر می کنند اضافه کرد: این دهه زمان مناسبی برای ترویج فرهنگ رضوی در استان فارس است.