به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، حجت الاسلام حمیدرضا سلیمانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسوول شورای هماهنگی جشن های مردمی رضوی صبح امروز (27 شهریور) در جلسه شورای هماهنگی جشن های مردمی رضوی که در کتابخانه آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد، گفت: در آستانه دهه کرامت هستیم که اول ذی القعده با میلاد حضرت معصومه (ع) آغاز می شود و با میلاد خجسته امام رضا (ع) به پایان می رسد که روز ششم ذی القعده، روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی (ع) و فرصتی برای معرفی این بزرگوار است.

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور دهه کرامت را ایام شادی و سرور خاندان رسول الله (ص) و دوستان واقعی آنها دانست و افزود: این دهه فرصتی برای آشنایی بیشتر با معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز شورای هماهنگی جشن های مردمی رضوی از راه دور جهت عرض ارادت به آستان مقدس شاهچراغ (ع) آمده اند، این است که وظایف را مرور کنیم که اگر کوتاهی شده تا دستمان از دنیا کوتاه نشده است، جبران کنیم.

حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به اهداف برگزاری این جلسه یادآور شد: 24 دستگاه اجرایی کشور با امضای سند مشترکی متعهد شده اند تا برای معرفی حضرت امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت شاهچراغ (ع) هم پیمان شوند.

مسئول شورای هماهنگی جشن های مردمی رضوی با تاکید بر اینکه از نعمت های الهی در روز قیامت سئوال خواهدشد، خاطرنشان کرد: امروز چه کسانی که که در آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) هستند و چه ما به عنوان هادم از راه دور عرض ارادت می کنیم، مسئولیم و در پیشگاه الهی باید پاسخ دهیم که در خصوص معرفی این بزرگوار چه کرده ایم.

وی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با برگزاری این نشست های صمیمانه با معارف اهل بیت (ع) بیشتر آشنا شده و ضمن بهره مندی از ظرفیت های این بزرگواران، در جهت گسترش فرهنگ اهل بیت(ع) گام برداریم.

خاطرنشان می شود: پیش از آغاز این جلسه اعضای شورای هماهنگی جشن های مردمی رضوی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) را زیارت کردند و در ادامه این جلسه حضار به بیان برنامه های ویژه دهه کرامت با محوریت حضرت شاهچراغ (ع) خواهند پرداخت.