به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، داوود كشاورز، مدیر كل آمار و اطلاعات استانداری فارس در تشریح نحوه برگزاری دوره آموزشی معاونان فنی و آموزشی و کارشناسان فنی و اجرایی سرشماری نفوس و مسكن سال 90 استان، گفت: در این دوره یازده روزه آموزشی، بیش از 272 نفر با مبانی فنی و دستورالعمل های مرکز آمار ایران برای اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسكن آشنا می شوند كه از میان این افراد آموزش دیده، کارشناسانی که امتیاز 85 و بالاتر را احراز کنند، به عنوان مدرسان مرحله سوم انتخاب خواهند شد.

وی همچنین افزود: معاونان فنی آموزشی و کارشناسان فنی سرشماری علاوه بر گذراندن دروس نظری طی این دوره، روز 5 مهرماه با انجام عملیات میدانی در سطح حوزه های محدود شهری و روستایی تحت آموزش عملی قرار خواهند گرفت.

قائم مقام مدیر اجرایی طرح سرشماری عمومی نفوس و مسكن استان فارس خاطر نشان كرد: برای همكاری در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسكن سال 90، بیش از 15 هزار نفر نیروی اجرایی در سامانه ثبت نام استان فارس نام نویسی كرده اند كه از این تعداد 65 درصد در مقاطع تحصیلی لیسانس و بالاتر بوده اند.

كشاورز یادآور شد: در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسكن استان فارس، بیش از 3 هزار و 620 نفر در شهرستان شیراز ثبت نام كرده اند كه از این تعداد بیش از 2 هزار 430 نفر در مرحله نخست آزمون ورودی پذیرفته شده اند.

وی افزود: با توجه به عدم استقبال دستگاه های اجرائی و عدم تمایل کارکنان دولت در معرفی نیرو برای شرکت در سرشماری در این دوره سعی شده عمدتاً از نیروهای آزاد استفاده شود.