به گزارش خبرگزاری برنا از قم، محمد دلبری شهردار قم اظهار داشت: با توجه به حمایت‌های مادی و معنوی دولت به‌ویژه استانداری قم از شهرداری درباره تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز اجرای پروژه‌های عمرانی، ترافیکی، خدماتی و فرهنگی در سال گذشته مبلغ 212میلیارد ریال اعتبار جهت اختصاص به شهرداری قم مصوب که در مجموع مبلغ 156میلیارد ریال اعتبار در اختیار شهرداری قم قرار گرفت.

وی افزود: این اعتبارات به‌منظور احداث و تکمیل بوستان در سطح شهر، نصب پل عابر پیاده، بهبود عبور و مرور شهری، احیای بافت‌های فرسوده، احداث سوله مدیریت بحران، خرید ست لوازم ورزشی و کانال جمع آوری آب‌های سطحی بوده است.

شهردار قم با اشاره به حمایت‌های خوب دولت از شهرداری قم در اجرای پروژه‌های عمرانی گفت: قم به‌دلیل وجود بارگاه نورانی کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، وجود علما و فضلا،حوزه علمیه و شاهراه ارتباطی هفده استان تبدیل به یک شهر فراملی شده و اعتبارات شهرداری قم پاسخگوی تمامی نیازها نیست لذا می طلبد که دولت و مجلس نگاه ویژه‌ای به این شهر داشته باشند که این نگاه هم در دولت و هم در مجلس وجود دارد.

وی در زمینه اختصاص بودجه جهت توسعه و افزایش سرانه فضای سبز تصریح کرد: در سال گذشته ساماندهی حریم دکل برق شهرک فاطمیه و تبدیل آن به یک فضای سبز شهری، ایجاد کمربند سبز بلوار امام علی(ع)،تکمیل بوستان شهریار،تکمیل بوستان‌های محله‌ای شیخ آباد، نصب ست لوازم ورزشی در بوستان‌های محله شیخ آباد،بوستان گلها، بهسازی بوستان شهید رجایی، اصلاح روشنایی بوستان جنب تالار شهر از محل اعتبارات استانی انجام شده است.

دلبری با اشاره به تهیه اطلس جامع مدیریت شهری مبتنی برGIS (سنجش از دور) اذعان داشت: تهیه این اطلس با112میلیون ریال اعتبار و تهیه طرح تفصیلی شهر با سه میلیارد ریال اعتبار از ردیف بودجه استانی در حال انجام است.

شهردار ادامه داد: اعتبار تکمیل سوله مدیریت بحران،احداث پل عابر پیاده در سطح شهر مانند پل عابر پیاده شهید کلانتری در سه راهی خرمشهر، احیای بافت فرسوده محله چهل اختران، بهسازی 9معبر شهری،ساماندهی مجموعه فرهنگی و تاریخی بقعه شیخ اباصلت، بهسازی محوطه ترمینال مسافربری مرکزی قم، احداث تقاطع سه سطحه پل نهم دی، نصب تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی، تکمیل بلوار توحید و برخی از پروژه‌های عمرانی دیگر از محل اعتبارات استانی تامین شده است.

وی با اشاره به تامین اعتبار لازم درباره تملک املاک در مسیر میدان بزرگ امام خمینی و خیابان 17متری شهید فهیمی اظهار داشت: تملک املاک در مسیر میدان بزرگ امام خمینی به اتمام رسیده و بازگشایی و تخریب املاک در مسیر خیابان شهید فهیمی در حال انجام است.