به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب به آیت الله سیستانی، مقاومت ایشان در برابر استکبار را ستودنی عنوان کرد.

ایشان بیان داشت: آیت الله سیستانی از علمای بزرگی هستید که جامعه اسلامی به داشتن شما افتخار می‌کند.

این مرجع تقلید با بیان اندیشه‌های امام خمینی و مواضع ایشان در مقابل استکبار گفتند: این افتخار حوزه‌های علمیه است که همواره علمای بزرگ در مقابل ظالمان و استعمارگران ایستادگی می‌کنند.

آیت الله العظمی نوری همدانی تاکید کردند: یک روز حوزه در تحریم تنباکو، انگلیس را به زانو در آورد و یک روز هم امام خمینی از دل این حوزه‌ها قیام کردند و انقلاب اسلامی را به وجود آورده که موجب بیداری اسلامی در تمام کشورها شده است.

این مرجع تقلید ضمن قدردانی از مواضع آیت الله العظمی سیستانی در حفظ وحدت مردم عراق و نقش سازنده ایشان در خصوص حفظ حوزه نجف، برای همه علما و مراجع عظام تقلید دعا کردند.

آیت الله العظمی سیستانی نیز در این دیدار ورود آیت الله العظمی نوری همدانی به نجف اشرف را مبارک عنوان و بر حفظ ارتباط با حوزه های علمیه تاکید کرد.

ایشان ابراز داشت: وحدت، انسجام، یکپارچگی از مهمترین مسایل روز دنیا است و باید بکوشیم تا در همه زمینه‌ها اختلافات را کنار گذاشته و اتحاد و همدلی را ایجاد کنیم.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به موضوع تقوا و خودسازی و ضرورت پرداختن به معنویت گفت: باید همه مناطق و شهرها، عالمان بزرگ در دسترس مردم باشند تا مردم با دیدن آن‌ها مسایل را پرسیده و به تهذیب نفس بپردازند.

وی ضمن تاکید بر ذی طلبگی ارتباط با مردم را مهم دانست و گفت: صفای باطن و اخلاق باید چراغ مسیر باشد و طلاب باید بر ذی طلبگی مبادرت داشته باشند.

آیت الله العظمی سیستانی نسبت به تعمیق بخشی در فراگیری علوم اسلامی تاکید و یک برنامه مدون علمی در جهت آموزش و تعلیم را ضروری دانستند.

گفتنی است؛ این دیدار که به مدت 2 ساعت به طول انجامید، هر دو مرجع تقلید بر اتحاد و وحدت در برابر دشمنان اسلام تاکید کردند.