به گزارش خبرگزاری برنا از قم، همزمان با سالروز جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) همایش شیرخوارگان حسینی(ع) در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار می‌شود.

در این مراسم که جمعه‌ سوم آذر ماه سال جاری از ساعت 8 صبح در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود، مداحان اهل‌بیت(ع) آقایان حسین‌نژاد،‌ حیدرزاده، شالبافان و بنی‌فاطمه به نوحه‌سرایی و مرثیه‌خوانی می‌پردازند.

در ابتدای این مراسم‌ لباس‌های مخصوص هم‌شکلی از سوی آستان مقدس قم در محل درب ورودی شماره 14 صحن صاحب‌الزمان(عج) به شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود.

همچنین همایش «سربازان شیرخوار ارباب» نیز به زبان آذری روز جمعه همزمان با هشتمین روز از ماه محرم با حضور مادران پیرو حضرت رباب(س) و شیرخوارگان حسینی در قم برگزار می‌شود.

در این همایش شاعر برجسته آذری زبان صحابعلی آرامش به شعرخوانی با موضوع حضرت علی اصغر(ع) و حضرت رباب(س) می‌پردازد. همچنین مداحان ترک زبان، احوالات و مصائب حضرت علی‌اصغر(ع) و حضرت رباب(س) را بیان می‌کنند.

همایش سربازان شیرخوار ارباب ساعت 8 صبح روز جمعه سوم آذر ماه در حسینیه حضرت رقیه(س) واقع در 16 متری طفلان مسلم(ع) برگزار می‌شود.