به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید رضا دهناد در دوازدهمین جلسه كارگروه اشتغال استان طی سخنانی ضمن تبریک هفته بسیج اظهار كرد: بسیج واژه مقدس و ارزشمندی است و نقش کارآمد و تاثیر گذار و اخلاص و فداکاری‌های بسیجیان غیور، همچون نگینی بر تارک درخشان انقلاب اسلامی می‌درخشد. 

معاون برنامه ریزی استاندار با قدردانی از تلاش دستگاه‌های دست اندركار امر اشتغال، از اعضای كارگروه اشتغال استان خواست تا با تلاش و جدیت بیشتری، پیگیر اجرایی شدن باقیمانده سهم تعهدات خود در سال جاری باشند.

دهناد با اشاره به پیگیری های به عمل آمده در مورد احداث نمایشگاه دایمی فرش استان، گفت: با توجه به انجام مقدمات كار از جمله انتخاب پیمانكار، باید به سرعت و حداكثر ظرف یک ماه آینده، عملیات اجرایی این پروژه مهم آغاز شود.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های حمایتی استان از فعالان فرش استان، از پرداخت تسهیلات بانكی به استادكاران فرش دستباف قم خبر داد و افزود: بر اساس توافق صورت گرفته با مسوولان بانک ملی و پس از مشخص شدن سازو كارهای اجرایی، این تسهیلات در اختیار استادكاران فرش قرار خواهد گرفت. ضمن این كه بانک ملت نیز در زمینه اعطای تسهیلات بانكی معادل 70 درصد ارزش صادرات فرش به صادركنندگان این محصول اعلام آمادگی كرده است.

معاون برنامه ریزی استاندار قم ضمن قدردانی از عملكرد مثبت بانک‌های استان در زمینه جذب و پرداخت تسهیلات مربوط به مشاغل خانگی و بنگاه‌های زود بازده، لزوم تلاش جدی بانک‌های عامل برای تداوم این روند در سال 91 را یادآور شد و گفت: تاكنون بانک‌های استان حمایت خوبی از بخش تولید داشته‌اند و انتظار این است كه این حمایت‌ها با سوق حداكثری منابع به سمت تولید و سرمایه گذاری ادامه داشته باشد.

وی همچنین بر لزوم اطلاع رسانی دقیق بانک‌های استان از منابع و تسهیلات بانكی در اختیار تاكید كرد و گفت: منابع و تسهیلات خوبی در بخش‌های مختلف وجود دارد كه بانک‌ها باید نحوه و شرایط استفاده از این تسهیلات را شفاف به عموم اطلاع دهند.

معاون برنامه ریزی در پایان از تصویب 31 طرح اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد تومان در جلسه كارگروه اشتغال استان خبر داد و افزود: این طرح‌ها، 721 فرصت شغلی جدید در استان ایجاد خواهند كرد.