به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله نوری همدانی در بیانیه‌ای کشتار مردم مظلوم پاکستان را محکوم کرد و خواستار اقدام قاطع نهادهای بین المللی برای مقابله با تروریست‌های تکفیری شد.

در بیانیه آیت الله نوری همدانی آمده است: مدت مدیدی است که مردم پاکستان آماج حملات و کشتارهای فردی و دسته جمعی کینه توزانه و بی‌رحمانه تکفیری‌های جنایتکار شده‌اند و این بار حدود 400 نفر در حملات انفجاری و انتحاری به خاک و خون کشیده شدند.

در ادامه این بیانیه آمده است: سوگمندانه باید گفت زنجیر جنایت، کشتار، ارعاب، ترور، آدم‌کشی و سلب امنیت انسان‌های بی‌گناه پایان ندارد. بی شکت این تروریسم سازمان یافته برنامه آمریکا و صهیونیست بین‌الملل است و با حمایت آن‌ها توسط تکفیری‌های جنایت کار اجرا شده است.

در این بیانیه اضافه شده است: هدف دشمان اسلام و مسلمین تشدید فتنه، جنگ و درگیری‌های شیعه و سنی و تضعیف امت اسلامی و رسیدن به منافع استکبار در منطقه است. اینجانب به وضوح اعلام می‌کنم گروه‌های تروریستی تکفیری در حکم محارب با خدا، رسول و اسلام و مسلمین هستند و این عمل مجرمانه تروریستی مصداق روشن عنوان «محارب و افساد در زمینه و نیز عنوان بغی و فتنه» در قرآن کریم و سنت پیامبر اکرم و اهل بیت بر پایه فقه اسلامی و اجتماع مسلمین و همه مذاهب اسلامی است. این جانیان بی‌رحم علاوه بر کشتار شیعیان مظلوم و اهل سنت به همه آحاد جامعه و امت اسلام ظلم کردند.

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: ما از جامعه بین المللی، سازمان کنفرانس اسلامی، روسای کشورهای اسلامی و همه مسئولان به ویژه دولت پاکستان خواهان عمل به مسوولیت انسانی، بین المللی و اسلامی خود با اقدامات سریع و فوری در تأمین امنیت و مبارزه قاطع با گروه‌های تروریستی تکفیری هستیم. حفظ وحدت و برادری اسلامی میان همه آحاد امت اسلامی و پرهیز از فتنه و اختلاف و صبر پیشه کردن نشانه بصیرت و عمل به وظیفه شرعی است.

در این بیانیه آمده است: در این میان وظیفه علمای اسلامی در سراسر جهان به ویژه اصحاب فتوا در تقویت وحدت پرهیز از اختلاف و آگاهی بخشی به امت اسلامی بیشتر و مضاعف است. همه باید علیه تکفیری‌های جنایتکار و حامیان استکباری آن‌ها آمریکا و صهیونیست متحد شویم و مواضع آشکار بگیریم.

در پایان این بیانیه آمده است: در پایان با عرض تسلیت این فاجعه مؤلمه به ساحت مقدس ولی الله الاعظم و همه آحاد امت اسلامی به ویژه مردم مظلوم پاکستان از خداوند متعال مسالت می‌کنم که قربانیان و شهدای مظلوم این فاجعه را قرین رحمت واسعه الهی گرداند و به همه خانواده‌های آن‌ها صبر و اجر جزیل عنایت فرماید و مجروحان عزیز را شفا عنایت کند.