به گزارش خبرگزاری برنا از قم و به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام؛  سیدمحمد حسینی شب گذشته در نشست مشترک مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مسئولان آستان مقدس قم گفت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها تأثیرگذاری بسیاری بر عاشقان خاندان عصمت و طهارت دارد.

وی با ابراز خرسندی از انجام فعالیت‌های گسترده فرهنگی در آستان مقدس قم و اعلام حمایت ورازت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این فعالیت‌ها گفت: امروز بسیاری از زائران خارج کشور به حرم حضرت معصومه سلام الله علیها مشرف می‌شوند و خوشبختانه امروز فعالیت‌های فرهنگی گسترده‌ای در آستان مقدس قم انجام شود.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: با اجرای این برنامه‌های فرهنگی گسترده می‌توان از اقبال گسترده نسبت به این مکان قدسی بهره‌برداری لازم را کرد و ما نیز امیدواریم که بتوانیم همکاری لازم را با آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام داشته باشیم.
 
وی با اشاره به اهتمام وزارت ارشاد به حرم کریمه اهل بیت اضافه کرد: هر سال جشنواره رضوی از حرم کریمه اهل بیت آغاز شده و دهه کرامت با مراسمی که از قم برگزار می‌شود شروع و با ولادت امام رضا علیه السلام در مشهد خاتمه می‌یابد.

حسینی درباره تهیه فیلمی درباره حضرت معصومه سلام الله علیها بیان کرد: با توجه به تجربه فیلمی که درباره حضرت عبدالعظیم حسنی تولید شد می‌توان فیلم وزین‌تری را در مورد حضرت معصومه سلام الله علیها تولید کرد و کارهای مقدماتی نیز در این زمینه انجام شده است و در این زمینه می‌توانیم با یک تهیه کننده و کارگردان وارد مذاکره شویم.

وی با اشاره به اینکه امروز در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها شرایط خوبی برای استقبال از زائران داخلی و خارجی و به ویژه مسئولان کشورهای دیگر فراهم شده است، گفت: بسیاری از مسئولان و بزرگان از کشورهای دیگر، علاقه زیادی به حضور در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها را دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آمادگی وزارت ارشاد برای همکاری در زمینه راه‌اندازی خبرگزاری آستان مقدس قم، به صدور مجوز سه پایگاه خبری اشاره کرد و گفت: ابتدا باید فعالیت در این زمینه به صورت پایگاه خبری آغاز شده و پس از مدتی فعالیت و بررسی می‌توان آن را به خبرگزاری با زبان‌های متنوع ارتقا داد تا مردم ایران و دیگر کشورها در جریان اخبار، گزارش‌ها و فعالیت‌های فرهنگی بخش‌های مختلف آستان مقدس قم قرار گیرند.

وی درباره راه‌اندازی خانه فرهنگ دیجیتال بیان کرد: در استان‌های دیگر که شرایط مهیا شده نسبت به راه‌اندازی خانه فرهنگ یا مجتمع فرهنگی دیجیتال اقدام کرده‌ایم و آماده هستیم که خانه فرهنگ دیجیتال را در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها راه‌اندازی کنیم.

حسینی با اشاره به بخشی از جشنواره فیلم فجر که گروه‌های مختلف فیلم‌های جشنواره را بررسی کرده و به بخش‌های مختلف فیلم از نگاه خود جایزه می‌دهند، گفت: امسال 54 نهاد و دستگاه در این بخش مشارکت داشتند و آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز می‌تواند در این زمینه مشارکت کرده و به طور مثال فیلم‌هایی با مضمون معنویت، زیارت و... را مورد توجه و تقدیر قرار دهد.