به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین علی بنایی در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه افزود: حوزه علمیه باید به آخرین اخبار و تولیدات فکری و اندیشه‌ای در ابعاد و زمینه‌های مختلف مجهز شود تا قادر به پاسخگویی به شبهات مطرح شده باشد.

وی گفت: حوزه علمیه به عنوان یک مهم‌ترین و عظیم‌ترین مرکز دینی باید در جریان آخرین اطلاعات، اخبار، شبهات و سوالات قرار گیرد.
 
بنایی یادآور شد: در این نمایشگاه‌های تخصصی می‌توان با آثار و نیز نویسندگان جدیدی که در زمینه‌های مختلف آرا و نظرات جدیدی ارائه کرده‌اند، آشنا شد.

رئیس کانون نویسندگان قم تصریح کرد: نمایشگاه‌ها بستر مناسب و ظرفیت مطلوبی را برای طلاب و پژوهشگران در جهت رفع شبهات در سراسر جهان فراهم می‌کند.

حوزه علمیه نیز باید نقش و جایگاه خود را در این زمینه و پاسخگویی به شبهات و تبلیغ و ترویج آموزه‌های صحیح و ناب اسلامی در سطح جهان و جهان اسلام تقویت کند.

مشاور رییس قوه قضاییه همچنین آشنایی با منشورات و کتاب‌های جدید را از الزامات تولید علم دانست و گفت: این نمایشگاه‌ها در تقویت بنیان‌های علمی طلاب و محققان حوزوی موثر است.

حجت الاسلام بنایی تاکید کرد: قم از نظر علمی بنا بر روایات باید زبانزد بوده و تولیدات علمی آن باید در سطح جهان گسترده شود.

وی خاطر نشان کرد: توجه به این امر باعث می‌شود که در تعاملات فکری و آگاهی از اندیشه‌های جهان اسلام گشایش زیادی ایجاد شده و فرهنگ اسلامی روز به روز گسترش یابد.