به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله العظمی نوری همدانی یکی از مراجع عظام تقلید در قم هم‌زمان با سالروز تاسیس بنیاد شهید وامور ایثارگران در دیدار خادمان و خانواده‌های شهدا ی قم گفت: شما خانواده‌ها و بازماندگان شهدا و خادمان شهدا در راه احیای فرهنگ جهاد و شهادت بالاترین خدت را به اسلام و انقلاب می کنید. وی افزود: هیچ کس به انداز ه شهدا و بازماندگان ایشان به انقلاب اسلامی خدمت نکرده، مهم‌ترین خدمات را ایشان انجام داده‌اند که در حساس ترین صحنه حاضر شدند و جان خویش و عزیرانشان را در راه احیای اسلام ناب محمدی (ص) فدا کردند.
 
وی با تاکید بر اینکه این فرهنگ جهاد و شهادت برای همیشه باید زنده بماند، افزود: انسان‌هایی که مخلص هستند و ایمان خالصانه به اسلام دارند یا به جبهه‌اند و یا آرزوی آن‌را دارند و کسانی که جزء هیچ کدام از این گروه‌ها نیستند به فرمایش اهل بیت (ع) یک بخشی از نفاق را دارا هستند.

حضرت آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: خانواده‌های شهدا از تاثیر گذارترین افراد در جامعه هستند و باید با تشکیل تشکلی واحد و قوی از تمامی اقشار ایثارگری در تمام صحنه‌های انقلاب وارد شده و در خط مقدم باشند و نظراتشان را در عرصه‌های مختلف برای حل مشکلات جامعه ارایه کنند.

وی تاکید کرد: انقلاب سه رکن اساسی داشت اسلام، مردم و ولایت فقیه امام توانست اسلام ناب محمدی (ص) را احیا کند و خط بطلانی بر دروغ‌هایی که به اسلام نسبت می‌دانند بکشد، تا پیش از انقلاب اسلام منزوی بود و دین از سیاست و فرهنگ و زندگی جدا بود، تبلیغ می‌کنند اسلام طرفدار اغنیاء هستند و نظر منفی نسبت به زنان دارد.

این مرجع تقلید از دیگر ارکان انقلاب را مردم دانست و افزود: مردم پشتیبان نظام هستند و امام تلاش کرد تا با ارشاد و بیانیه و پیام‌هایشان حتی در تبعید مردم را در صحنه نگه دارد و همین قدرت مردمی بود که سرنوشت ملت را از افراد فاسد خارج کرد و استبداد و استکبار را به بیرون راند.

وی ولایت فقیه را دیگر رکن اساسی انقلاب برشمرد و تاکید کرد: در تمامی وصایای شهدا بر تبیعیت از ولایت فقیه تاکید شده است شهدا تاکید کرده‌اند که به فرمان امام وارد جبهه شده‌اند و از او ندای بدر و حنین را شنیده‌اند.