به گزارش خبرگزاری برنا از قم، وزیر ورزش و جوانان كه برای شركت در جشنواره ملی طلبه جوان به قم سفر كرده بود، در حاشیه این سفر به دیدار با آیت‌الله مكارم شیرازی و آیت‌الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید قم رفت.

در این دیدارها دكتر عباسی ضمن ارائه گزارشی از عملكرد وزارت ورزش و جوانان گفت: نیازمند ارشادات و راهنمایی‌های مراجع عظام تقلید هستیم و این موضوع را همواره در دستور كار خود قرار خواهیم داد.
 
آیت‌الله مكارم شیرازی نیز در این دیدار بیان کردند: همه دستگاه‌ها وظیفه دارند تا مسائل مربوط به جوانان را پیگیری كرده و با وزارت ورزش و جوانان همكاری داشته باشند.
 
وی افزود: جوانان حاضران اصلی در صحنه هستند و وزارت‌ ورزش و جوانان باید مسئول پیگیری همه امور مربوط به جوانان باشد و مجلس هم دایره اختیارات این وزارت‌خانه را گسترش دهد.
 
این مرجع تقلید ورزش قهرمانی را مورد توجه قرار داد و با اشاره به فواید سیاسی آن گفت: در جمهوری اسلامی باید مسائل دینی در همه امور حتی ورزش مطرح بوده و اخلاق اسلامی در قهرمانان جلوه‌گر باشد، زیرا این افراد الگوی دیگر جوانان هستند.

آیت‌الله نوری همدانی نیز در دیدار با دكتر عباسی بیان کردند: باید ورزش جزو مسائل مهم در كشور تلقی شده و همگان به این موضوع مهم روی آورند.
 
وی تصریح كرد: در حوزه جوانان نیز یكی از موضوعاتی كه باید وزارت ورزش و جوانان مد نظر داشته باشد توجه به امر اشتغال جوانان است و باید با برنامه ریزی صحیح در این راستا گام بردارد.