به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دكتر محمد عباسی امروز در جشنواره ملی طلبه جوان موفق در مدرسه معصومیه قم با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر نظام اسلامی ایران، گفت: امروزه شاهد پیشرفت‌های گسترده در عرصه‌های مختلف در نظام اسلامی ایران هستیم كه همه این مباحث به بركت نظام اسلامی ایران شكل گرفته است.
 
وی بیان داشت: امروز جوانان ما در لبه تیغ دشمن قرار گرفته‌اند و دشمنان هم از هر روشی برای ضربه زدن استفاده می‌كنند و نمی‌خواهند جوانان ما به بالندگی و پیشرفت برسند.

وزیر ورزش و جوانان، ‌با اشاره به ابزارهای مختلف دشمن در ضربه زدن به نظام اسلامی، گفت: دشمنان ابزارهای تبلیغی و هالیودی را در دست گرفته‌اند و می‌خواهند به واسطه هنر وارد عرصه شوند كه البته عزم راسخ جوانان ایرانی اجازه چنین اقدامی را به آنها نخواهد داد.
 
دكتر عباسی با بیان اینكه دشمن از پیشرفت نظام اسلامی ایران هراس دارد، گفت: آن‌ها نمی‌خواهند تا ایران اسلامی به‌واسطه جوانان رشد كند كه البته با همه تحریم‌ها، ایران امروز با رهبری‌های مقام معظم رهبری توانسته راه‌های میان‌بر را پیدا و خود را جزو 10 كشور برتر دنیا معرفی كند.

*قدر زحمات جوانان را می‌دانیم
 وی با اشاره به برگزاری جشنواره حضرت علی‌اكبر (ع) گفت: این جشنواره برای پنجمین سال برگزار می‌شود و در این دوره از جشنواره به تجلیل از جوانان موفق طلبه می‌پردازیم.
 
وزیر ورزش و جوانان گفت: برگزاری این جشنواره‌ها به این معناست كه ما در كنار جوانان هستیم و از آن‌ها حمایت می‌كنیم و قدر زحماتشان را می‌دانیم.
 
*گسترش مسائل فرهنگی در ورزش
دكتر عباسی با اشاره به اهمیت ترویج مباحث فرهنگی در امر ورزش، گفت: این موضوعی مهم در كشور است كه باید مدنظر قرار گیرد و وزرات ورزش و جوانان نیز در این راستا تلاش‌های گسترده‌ای انجام داده است.
 
وی افزود: یكی از این اقدامات، امضای موافقت‌نامه با حوزه علمیه قم بود تا بتوانیم از كمك طلاب در گسترش مسائل فرهنگی استفاده كنیم و برای نخستین بار در تاریخ ورزش كشور از طلاب برای گسترش مسائل فرهنگی در ورزشگاه‌ها استفاده شد كه تاثیرات بسیاری داشت.
 
*تنها 5 درصد جمعیت كشور به ورزش همگانی می‌پردازند
 وزیر ورزش و جوانان با تأكید بر گسترش ورزش همگانی در میان اقشار مختلف جامعه، گفت: یكی از انتظارات ما گسترش ورزش همگانی در سطح كشور است كه در حال حاضر، تنها پنج‌درصد از جامعه به ورزش همگانی ساماندهی‎شده روی آورده‌اند كه این عدد كمی است.

وی افزود: متأسفانه فقر حركتی درمیان دختران نیز وجود دارد و رهبر معظم انقلاب نیز بر ترویج گسترش ورزش بانوان با پوشش اسلامی تأكید دارند.