به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با وزیر ورزش و جوانان با اشاره به موضوع جوانی گفت: پرداختن به موضوع جوانی از اهمیت بسیاری برخوردار است و به نظر می‌رسد عنوان جوان بر نام وزارتخانه مقدم باشد.
 
وی عنوان داشت: در پرداختن به موضوع جوانان همه دستگاه‌ها باید تلاش كنند و كار یك دستگاه نیست و به گونه‌ای برنامه ریزی شود تا جوانان بدون مشكل به فعالیت بپردازند.
 
این مرجع تقلید تاكید كرد: جوانان حاضران اصلی در صحنه هستند و وزارت‌ ورزش و جوانان باید مسئول پیگیری همه امور مربوط به جوانان باشد و مجلس هم دایره اختیارات این وزارت‌خانه را گسترش دهد.
 
آیت‌الله مکارم شیرازی به حركت‌های گسترده دشمنان بر علیه نظام اسلامی ایران و جوانان اشاره كرد و گفت: دشمن برای جوانان برنامه ریزی‌های بسیاری را انجام داده است و می‌خواهد با گسترش مسائل فساد انگیز و همچنین اعتیاد به اهداف خود برسد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع ورزش ضمن تاكید بر گسترش ورزش در كشور گفت: ورزش برای همه انسان‌ها در همه سنین لازم است و باید به ترویج ورزش همگانی بپردازیم.
 
این مرجع تقلید با اشاره به سرمایه گذاری در امر ورزش همگانی عنوان داشت: سرمایه‌گذاری بر روی ورزش همگانی از اهمیت خاصی برخوردار است و با اینکه رهبر معظم انقلاب و و مراجع تاکید زیادی بر این مسئله دارند، اما این امر در حاشیه قرار گرفته است.
 
آیت‌الله مكارم شیرازی به موضوع ورزش قهرمانی اشاره كرد و گفت: ورزش قهرمانی موجب گسترش روابط سیاسی و فرهنگی جمهوری اسلامی با دیگر كشورها شده و می‌توان از طریق آن اخلاق اسلامی را ترویج كرد.