به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در پیام آیت‌الله مكارم شیرازی از مراجع عظام تقلید قم آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون بار دیگر فاجعه‌اى در جهان اسلام رخ داد و تروریست‌هاى تكفیرى به قبه و بارگاه صحابى بزرگ پیغمبر اكرم(ص) و یار وفادار امیرمؤمنان على(ع)، حُجر بن عَدى آن مرد زاهد و عابد و شجاع كه در برابر طغیان‌گران زمان خود از بنى‌امیه قیام كرد و در نقطه‌اى نزدیک دمشق به نام «مَرجِ العَذراء» به دست حاكمان بنى امیه شهید و در همانجا به خاك سپرده شد، حمله كرده و بارگاه او را ویران كردند و حتى قبر او را نیز نبش نمودند.

این وحشیان آدم‌نما كه در تاریخ نمونه‌اى ندارند نه بر زندگان رحم مى‌كنند نه بر شهیدان به خاك خفته و به یقین اگر قدرت پیدا كنند گنبد و بارگاه ملكوتى پیغمبر خدا(ص) را نیز ویران خواهند كرد، همان‌گونه كه بارها تلویحآ یا تصریحآ گفته‌اند ولى از هجوم افكار عمومى مسلمانان وحشت دارند.

ما این جنایت بزرگ را شدیدا محكوم مى‌كنیم و هرگز جامعه اسلامى مخصوصا شیعیان جهان آن را فراموش نخواهند كرد و قطعا این جنایتكاران كوردل به سزاى اعمالشان به زودى خواهند رسید. به حامیان آن‌ها از دولتمردان تركیه و عربستان سعودى و قطر گرفته تا آمریكا و اسرائیل مى‌گوییم: «شرمتان باد از این جنایات زشت و ضد بشرىِ كسانى كه شما از آن‌ها حمایت مى‌كنید كه با هیچ یک از معیارهاى انسانیت سازگار نیست».

مى‌دانیم دشمنان اسلام و در رأس آنها آمریكا و اسرائیل مى‌خواهند با تشویق كردن این جنایات، جنگ مذهبى و فرقه‌اى در میان مسلمین ایجاد كنند ولى به یقین با بیدارى اسلامى هرگز موفق نخواهند شد.

إن‌شاءالله ناصر مكارم شیرازى