به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام روح‌الله فاطمی‌نسب، گفت: در شب عید غدیر مراسم جشنی با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی و مدیحه سرایی حاج عباس حیدرزاده بعد از نماز عشا در حرم مطهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره برنامه‌های آستان مقدس در روز عید غدیر اظهار کرد: در صبح روز عید مراسمی از ساعت 10 صبح با سخنرانی حجج اسلام والمسلمین کاشانی و اخوی و مداحی مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام سید مهدی میرداماد، حسن حیدرزاده و سید رضا تحویلدار برگزار و عصر روز عید نیز آیین‌های حرم مطهر با سخنرانی حجت‌السلام والمسلمین صابری اراکی و مداحی آقای مسعود زمانی ادامه خواهد داشت.

مدیر امور رسانه و اطلاع‌رسانی آستان مقدس قم با اشاره به همخوانی گروه‌های تواشیح معراج،‌ الغدیر، میعاد، بقیه‌الله و ولی عصر در این آیین‌ها اظهار داشت: در شام عید غدیر نیز مراسمی با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری، همراه با مداحی حاج علی مالکی‌نژاد در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار می‌شود.

وی در پایان افزود:‌ در روز عید غدیر، بلافاصله بعد از نماز عصر، خطبه غدیر توسط حجت‌الاسلام والمسلمین اویسی در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها قرائت می‌شود.