به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سردار مهدی مهدوی‌نژاد امروز در نشست خبری بازسازی واقعه غدیر خم اظهار کرد: امسال هم مانند چهار سال گذشته این توفیق را یافته‌ایم که مجموعه سپاه علی بن ابی طالب(ع) را در راستای بازسازی واقع غدیر بسیج سازیم و در این میان سازمان‌ها، ادارات و مسئولان مختلفی در قم به یاری ما شتافتند.

وی افزود: امسال هم واقعه غدیر خم در کنار کوه خضر نبی(ع) بازسازی می‌شود؛ غدیر چشمه‌ای جوشان در میان مسلمانان و شیعیان است و عاشقان و تشنگان بصیرت و معنویت می‌توانند از این چشمه‌سار جوشان و زلال بهره‌مند شوند.

رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر سپاه استان قم با بیان اینکه این اقدام در راستای تعمیق هویت دینی و آماده‌سازی محیطی مناسب به منظور درک بهتر اصول و ارزش‌های ولایت صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: درخشش غدیر در انقلاب اسلامی به خوبی دیده می‌شود زیرا ادامه همین راه توانست نور اسلام را در اقصی‌نقاط جهان توسعه دهد.

وی ادامه داد: روز غدیر را به عنوان اتفاقی تاریخی و مهم می‌دانیم؛ دشمنان در طول تاریخ همواره تلاش کرده‌اند تلالو و درخشندگی این روز بزرگ را که خداوند از آن به مکمل دین یاد کرده از دید مستضعفان و مظلومان دور سازند و نگذارند مشتاقان معرفت و بیداری به این صراط مستقیم تمسک جویند.

مهدوی‌نژاد با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) انوار الهی و نورانی حق در میان انسان‌ها هستند گفت: تلاش می‌کنیم غدیر خم را از غربت خارج سازیم و آن را به جشنی عمومی تبدیل کنیم زیرا عقیده داریم انقلاب بینش و معرفت مردم ایران را تقویت کرده و هر چه پیش می‌رویم ملت ما استقبال بیشتری از اینگونه برنامه‌ها دارند.

فرمانده سپاه علی بن ابی طالب(ع) با اشاره به حضور گسترده مشتاقان فرهنگ اهل بیت(ع) در مناسبت‌هایی همچون شب‌های قدر و دعای عرفه بیان داشت: به یقین مردم ما باید عید غدیر را هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی گرامی بدارند و با شکوه هر چه تمام در راستای اعتلای آن بکوشند.

وی ادامه داد: گرامیداشت غدیر موجب معرفی اسلام ناب به جهانیان می‌شود به همین دلیل دشمنان در صدد مقابله با آن هستند.

مهدوی‌نژاد در ادامه به اهداف بازسازی واقعه غدیر در قم اشاره کرد و گفت: تقویت شناخت و معرفت اهل بیت(ع) با استفاده از ابزار هنر، ایجاد پیوندی ارزشی میان ولایت معصومین(ع) با نسل جدید انقلاب، کمک به گسترش معارف الهی و ارزش‌های معنوی ولایت در جامعه و افزایش معرفت بسیجیان و حلقه‌های صالحین از جمله این اهداف هستند.

رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر استان قم با بیان اینکه امسال این امر دربیش از 120 نقطه از کشور برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در قم نیز از سال 1389 تاکنون این واقعه مهم با همت هر چه تمام بازسازی می‌شود.

وی بیان داشت: امسال سپاه استان قم از اوایل تیرماه برنامه‌ریزی برای بازسازی واقعه غدیر را شروع کرده و از همه هنرمندان به ویژه اعضای بسیج هنرمندان دعوت به همکاری کرده است؛ کارگردانی ماهر نیز برای برنامه بازسازی امسال تعیین شده است.

مهدوی‌نژاد ضمن تشکر از استانداری و سایر دستگاه‌های دخیل در بازسازی واقعه غدیر گفت: از مردم بصیر و ولایت‌مدار قم نیز دعوت می‌کنیم در این برنامه حضوری فعال داشته باشند تا علاوه بر بهره بردن از فضای موجود، مشوق هزار هنرمند و بسیجی ای باشند که در قالب پنج کاروان واقعه غدیر را بازسازی می‌کنند؛ 70 نفر از این افراد جزو هنرمندان حرفه‌ای استان قم هستند.

فرمانده سپاه استان قم با بیان اینکه بازسازی واقعه غدیر در قم از ساعت 9 صبح روز عید آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: پایان‌بخش این برنامه هم اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت‌الله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور است.

وی ادامه داد: در سه سال گذشته فقط حرکت کاروان‌ها از مکه به سوی مدینه بازسازی می‌شد ولی امسال به منظور معرفی حضرت علی(ع)، وقایع سال هشتم هجری یعنی فتح مکه نیز بازسازی خواهد شد که نیمی از زمان مراسم را به خود اختصاص خواهد داد.

مهدوی‌نژاد بیان داشت: امسال بازسازی وقایع مربوط به برخورد پیامبر اکرم(ص) با ابوسفیان و از بین بردن بت‌ها در خانه کعبه توسط حضرت علی(ع) و حضرت محمد(ص) نیز به نمایش درخواهد آمد به همین دلیل ماکت خانه کعبه نیز تهیه شده است.

رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیر سپاه استان قم با بیان اینکه منطقه غدیر در قم تشابه زیادی با بیابان‌های حجاز دارد، گفت: مسئولان اردویی سپاه‌های استانی سراسر کشور گردهمایی‌ای طی هفته‌های اخیر در همین مکان داشتند و برنامه بازسازی غدیر برایشان به نمایش درآمد تا الگویی مناسب در اختیارشان قرار بگیرد.