به گزارش خبرگزاری برنا از قم، عباس جهان بینی در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، تصریح کرد: بی تردید پیگیری مجدانه و به موقع رسانه ها است که ما را به تلاش برای توسعه ورزش در بخش های مختلف دلگرم و با انگیزه تر می‌کند.

وی افزود: قطعا این پیگیری و اطلاع رسانی صحیح موجب شده تا قهرمانان ورزش قم نیز با امید به اینکه شما خبرنگاران ساعی و دلسوز خبر پیروزی های آنها را به سمع و نظر مردم و هموطنان خوبمان برسانید، سختی های تمرینات طاقت فرسا را تحمل کرده و برای استان و وطن خود افتخار کسب کنند.

جهان بینی تاکید کرد: با وجود اینکه در سال های همواره تلاش ما به صورت شبانه روزی رشد و توسعه ورزش قم بوده اما از شما اصحاب رسانه نیز می خواهیم که هر جایی که احساس کردید ما می توانیم تاثیر گذار باشیم ما را یاری کرده و با انتقادات، نظرات و پیشنهادات به موقع خود چشم بینا و گوش شنوای ما در رساندن نیاز و درد دل مردم و شهروندان برای رفع کمی ها و کاستی های ورزش باشید.

جهان بینی در ادامه با تقدیر از وزارت ورزش و جوانان، استاندار قم، نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و تمامی مسئولان قم ابراز کرد: هر اقدامی که ما بخواهیم برای توسعه ورزش و حمایت از قهرمانان انجام بدهیم بدون تردید بدون حمایت این عزیزان میسر نیست و امیدوارم همواره تمامی مسئولان نگاه مهربانانه و پشتیبانی خود را به ورزش ادامه بدهند.

وی در ادامه به مهمترین برنامه های گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش اشاره کرد و افزود: برنامه های گوناگونی مرتبط با ورزش همگانی، ورزش قهرمانی، آموزش در ورزش، توسعه فرهنگ در ورزش، امور جوانان، پیگیری توسعه عمرانی ورزش از طریق احداث فضاهای روباز و سرپوشیده و در نهایت افزایش سرانه فضاهای ورزشی از جمله اقداماتی است که همه ساله در این ایام از سوی متولیان ورزش در نقاط مختلف کشور پیگیری و انجام می شود.

جهان بینی با بیان اینکه تجلیل از اصحاب رسانه را به سبب اینکه همواره یار و یاور ورزش و جوانان بوده اند را وظیفه خود می دانیم، افزود: به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش که همه ساله از بیست و ششم مهر ماه تا دوم آبان ماه نامگذاری شده است، برنامه های متنوع فرهنگی و ورزشی را پیش بینی کرده و اجرا می کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه های ما در مقوله فرهنگی ارتباط صحیح با اصحاب رسانه اعم از دیداری، شنیداری و نوشتاری است و ما همواره سعی کرده ایم که در مقابل تعریف ها مغرور و برابر انتقادها ناراحت و رنجور نشویم.

جهان بینی تصریح کرد: یکی از اصولی که ما به آن پایبندیم این است که هر اقدامی که در چارچوب وظیفه و رسالت خود برای آسایش و رفاه مردم انجام می دهیم را به سمع و نظر آنها برسانیم و در راستای تحقق این مهم از حمایت و همکاری تمامی رسانه ها قدردانی می کنیم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم ابراز داشت: ما معتقدیم که مسئولان و رسانه ها باید برای پیشرفت ایران اسلامی مکمل یکدیگر باشند، رسانه ها به موقع پیشرفت ها و موفقیت ها را به مردم انتقال بدهند و به موقع کمی و کاستی ها را گزارش کنند تا خدای ناخواسته حقی از حقوق مردم تضییع نشود.

جهان بینی در ادامه با اشاره به وضعیت فعلی ورزش قم تاکید کرد: آنچه که امروز در ورزش قم داریم و قم را به عنوان یکی از استان های موفق و پیشرو در توسعه ورزش معرفی کرده، قطعا مرهون اطلاع رسانی به موقع و صحیح رسانه ها است.

وی بیان داشت: شخصا از اینکه به عنوان یک قمی در شهر کریمه اهل بیت توفیق خدمتگزاری دارم به خودم می بالم زیرا در سال هایی که توفیق خدمت در این اداره کل را به دست آورده ام به واقع رسانه ها مانند یک دوست و همدل ما را در زمینه رفع کمی ها و کاستی ها ورزش قم یاری کرده اند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم یاد آور شد: بسیاری از نقاط قم بوده که کمبود فضا و امکانات ورزشی داشته اما دوستان خبرنگاران در مراسم ها و جاهای مختلف که امکان دیدار با یکدیگر را داشته ایم آن را به ما یادآوری کرده اند و ما نیز به موقع نسبت به تامین نیازهای جوانان علاقمند به ورزش اقدام کرده ایم.

وی بیان داشت: ما در حوزه ورزش همگانی توانسته ایم با جذب مردم به فعالیت در این بخش رشد بسیار خوبی داشته باشیم، در ورزش قهرمانی ورزشکاران افتخار آفرین قم امروز در کنار چهره های مطرح سایر استان ها نام قم را بلند آوازه کرده اند و در حوزه فرهنگی ورزش نیز نخستین استانی بوده ایم که با برگزاری کنگره ارتقای فرهنگی دینی در ورزش برای توسعه فرهنگ در ورزش و ورزشگاه ها اقدام کرده ایم.

جهان بینی عنوان کرد: جذب مردم به ورزش همگانی و ایجاد انگیزه بین جوانان و نوجوانان قمی برای رسیدن به سکوهای افتخار به خاطر اطلاع رسانی صحیحی است که اصحاب رسانه از فعالیت ها و اقدامات این اداره کل داشته اند و پیشرفت عمرانی و توسعه سرانه فضاهای ورزشی به این دلیل بوده که رسانه ها نیازها را به ما گفته اند و برای این دستاوردهای مهم از تمامی فعالان عرصه خبر ورزشی در رسانه های مختلف قدردانی می کنیم.

گفتنی است؛ با حضور عباس جهان بینی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش از سوی این اداره کل از خبرنگاران، عکاسان خبرگزاری ها و مطبوعات و خبرنگاران و فعالان این عرصه در صدا و سیمای قم تجلیل و قدردانی شد.