به گزارش خبرگزاری برنا از قم، منوچهر متکی در مراسم گرامیداشت دهه فجر که به همت جبهه پیروان خط امام و رهبری استان قم برگزار شد با اشاره به رشادت های مردم در دوران پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مردم ایران نشان دادند که همواره از انقلاب و اسلام دفاع کرده و خواستار این موضوع هستند.

وی بیان داشت: مردم در کنار رکن رهبری موفق شدند تا انقلاب را به پیروزی رسانده و هیچ کس بر نقش رهبری در پیروزی انقلاب نمی تواند شکی داشته باشد.

متکی اذعان داشت: امروز ایران در اوج قدرت و اقتدار قرار دارد و نسبت به گذشته بسیار پیشرفت کرده ایم و انقلاب اسلامی توانست یک تحول را نه تنها در مرز معین و برای کشوری معین، بلکه در تمام جهان به وجود آورد.

وزیر سابق امور خارجه با اشاره به سر و صدای ابرقدرت های جهان گفت: آنها اعتراف کرده اند که ناراحتی ما از شکل گیری انقلاب به رهبری ایران نیست بلکه آنها نگران هستند تا افکار آنها از بین برود.

وی تصریح کرد: آنها از این ناراحتند که انقلاب اسلامی یک انفجار در دنیا به وجود آورده است.

متکی با اشاره به اثرات انقلاب اسلامی اذعان داشت: انقلاب اسلامی حرکتی است که فقط به ایران خلاصه نمی‌شود و پیام‌های آن به سرعت در جهان انتشار یافته است.

وزیر سابق امور خارجه تاکید کرد: امروز اثرات انقلاب به سراسر دنیا رسیده است و تحولات اخیر در جهان بر این امر تاکید دارد.

متکی با اشاره به تحولات در تونس گفت: تحولات در تونس شامل چند پیام بود که نخستین پیام آن بود که دیگر زمامداران نمی توانند حق حاکمیت به هر نحوی که می خواهند را ندارند.

وی با اشاره به حرکت های صورت گرفته در کشور مصر بیان داشت: دولت مبارک فکر می کرد که به هیچ کس پاسخگو نیست و این موضوع خودکامگی را به همراه داشت.

وزیر سابق امور خارجه افزود: انقلاب اسلامی به دنیا ثابت کرد برای موفقیت باید پاسخگوی مردم بود نه پاسخگوی سران استکباری.

وی به حمایت سران استکبار از مبارک اشاره کرد و گفت: سران کشورهای اروپایی و آمریکا زمانی که دیدند مردم مصر در حال پیروز شدن بر مبارک هستند سعی کردند در بین مردم این تفکر را جا بیاندازند که آمریکا حامی این تحولات است و این درحالی است که آمریکا و اروپا در مقابل تحولات مصر حق اظهار نظر را ندارند بلکه باید پاسخگو باشند.

متکی ابراز داشت: آمریکا باید در برابر این خیانت ها پاسخگو باشد و بگوید که چرا حمایت کرده است؟

وزیر سابق امور خارجه افزود: آمریکا از مبارک حمایت و او نیز از رژیم اشغالگر قدس حمایت می کرد که البته خوشبختانه حکم تخلیه مستاجر غاصبی که بیش از 60 سال است خود را بر منطقه تحمیل کرده صادر شده است.